Melancholické melodie, vášeň a jedinečné propojení s publikem. Takoví byli Seafret v Praze

Seafret - Lucerna Music Bar, 2020 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Po více než roce se oblíbené anglické duo Seafret vrátilo do Prahy. Tentokrát tuzemským fanouškům představilo nové album s názvem Most Of Us Are Strangers, které vyjde již 13. března, a ve vyprodaném Lucerna Music Baru ukázalo dokonalé propojení s publikem plné těch nejintimnějších tónů a vášně.

Jako první se na pódiu objevila folková dvojice teepee, která původně pochází z Plzně, a tak je českému publiku velmi blízká. Duo tvořené Terezou Lavičkovou a Miroslavem Patočkou vydalo pár týdnů zpět novou desku Where the Ocean Breaks, která zabodovala jak u fanoušků skupiny, tak u hudebních kritiků. Není se tedy čemu divit, že již na předkapelu byla Lucerna zaplněná a návštěvníci si od prvních tónů vychutnávali emotivní texty vyprávějící příběhy ze života teepee.

Fotoreport: Foto: Seafret a teepee, 27. 2. 2020, Lucerna Music Bar, Praha

V deset hodin večer se pak za mohutného potlesku zjevili na stagei Seafret a svůj set odstartovali novinkou Most Of Us Are Strangers ze stejnojmenného alba. Přestože fanoušci reagovali na novou tvorbu pozitivně, nezůstali ochuzeni ani o hity z předchozí desky Tell Me It’s Real a došlo i na Wildfire, Tell Me It’s Real nebo třeba vášnivě procítěnou Atlantis, která dala vyniknout Jackovu hlasovému rozsahu a jeho skvělým vokálům.

Seafret předvedli také jedinečné propojení s publikem. Jack Sedman, zpěvák kapely, po celou dobu setu vtipkoval, reagoval na diváky v davu a dokonce prohlásil, že si užívá hrát pro tak krásné osazenstvo, čímž dostal nejednu fanynku. Ačkoliv je jejich tvorba melancholická a plná senzitivních textů, ukázalo se, že Jack a Harry jsou také showmani a působení na pódiu je činí šťastnými.

Čtěte také: Bright Eyes přijedou po devítileté tvůrčí pauze do Prahy

Na návštěvnících bylo znát, že si přítomnost Seafret v Praze užívají plnými doušky a tak se u posledních skladeb Magnetic a Monsters zpívalo, tancovalo a kapela se dočkala i pořádného aplausu. Přídavek v podobě oblíbeného songu Oceans rozněžnil většinu zúčastněných a zakončení písní Be My Queen, která se také nachází na nejnovějším albu Most Of Us Are Strangers, bylo zlatým hřebem večera. Koncert Seafret byl jak po hudební stránce, tak té lidské, velmi silným zážitkem a příchozí odcházeli z vyprodaného Lucerna Music Baru nadšení a zároveň natěšení na novou desku tohoto anglického dua, která vyjde již 13. března.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.