Xavier Rudd přivezl do Prahy poslední střípky léta

Xavier Rudd, Palác Akropolis 2018 | Foto: Jan Urbánek, MonsterMusic

Příliv pozitivní energie přivezl 1. října do vyprodaného Paláce Akropolis australský písničkář a multiinstrumentalista Xavier Rudd. Přijel s ním také britský umělec Newton Faulkner.

Příjemný večer započal tóny své kytary předskokan Newton Faulkner, který již při první písni Badman rozezpíval a roztleskal téměř celé publikum. Zaujal nejen svým typickým hraním na kytaru, ale i charismatickým hlasem. Většinu skladeb umělec uvedl slovy „This is song“, a k obdivu všech občas dokonce i česky, což fanoušci vřele uvítali. Při skladbách Dream Catch me či I need something se v druhé polovině setu začal pomalu plnit i zbytek sálu. Krátké vystoupení zakončil coverem písně Bohemian Rhapsody od Queen a s českým „děkuji“ se nadobro rozloučil.

Fotoreport: Xavier Rudd a Newton Faulkner, 1. 10. 2018, Palác Akropolis, Praha

Nedočkavé publikum začalo po pár chvílích tleskat a v tom momentě nastoupil na pódium sympatický Xavier Rudd, který už jen svým příchodem vykouzlil úsměv na tváři spoustě fanoušků. Své energické představení otevřel skladbou Honeymoon Bay a na ni hned navázal Rusty Hammer. Celý sál se začal vlnit s rytmy reggae, doplněné o prvky australské hudby. Xavier přebíhal od kytary k didgeridoo a občas neopomněl ani foukací harmoniku.

V průběhu show se lidé začali uvolňovat a atmosféra v sále by rozehřála snad i ta nejchladnější srdce. Xavier se svými občasnými slovními vstupy rozváděl poslání, jež nese jeho tvorba. „We can communicate through energy and music… Nobody can take love for us. Love is what we want to celebrate.“ hlásal z pódia.

Východ slunce v sále a všudypřítomná pozitivní energie

Během vystoupení zaznělo několik písní z posledního alba Storm boy, jako například Walk away nebo Gather the Hands. Celý set však ukončil hitem Follow the Sun, na který jistě čekala valná část publika. Atmosféru v sále večer podtrhlo osvětlení připomínající východ slunce. Po odchodu kapely Palác Akropolis zavalil obrovský potlesk, a tak se po chvíli Xavier vrátil. Tentokrát však za bicími s připevněnými didgeridoo a odehrál předposlední skladbu Lioness Eye. Nejkrásnější moment z celého koncertu si ale mohli fanoušci i samotný umělec odnést po skladbě Spirit bird, která se sborově nesla celou Akropolí.

Xavier Rudd v Praze zanechal spoustu pozitivní energie a vyvolal vzpomínky na již uplynulé léto. Tak báječné to bylo.


Napište komentář