ZAOSTŘENO NA: Architects přichází po dvou letech s novou tvorbou, Tomáš Klus se opřel písní Lockdown do vlády

Architects - Forum Karlín 2019 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Nový týden je tady a s ním i rubrika ZAOSTŘENO NA, v níž se pravidelně podíváme na průřez novinek různými žánry českého i zahraničního hudebního světa. Van Morrison i Tomáš Klus se novými skladbami vyjádřili k současné situaci kolem Covidu – oba však výrazně odlišně. Architects mezitím oznámili novou desku singlem Animals.

Fever 333 přináší explozivní novinku Bite Back i nové EP

Kapela v čele s Jasonem Aalonem Butlerem, bývalým zpěvákem letlive, vypustila do světa nejnovější EP s názvem Wrong Generation v reakci na současné povstání proti systematickému rasismu ve Spojených státech. Zatímco první track Supremacy z června se nesl v rapovém a klidnějším duchu, poslední singl (Bite Back) před vydáním nahrávky ukázal Fever 333 opět v jejich vzteklé a kytarové podobě. Podobně pak vypadá i čerstvé EP, jež vyšlo pár dní po samotném singlu. Bite Back napsal Jason po 13 dnech, které strávil na protestech Black Lives Matter, a celé EP sdílí téma anti-rasismu, volání po spravedlnosti a podpory těchto hnutí.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Jaká muzika vzniká v boji protestů Black Lives Matter? Tvoří Machine Gun Kelly i Beyoncé

Van Morrison kvůli odporu k vědě a novým skladbám ztrácí fanoušky

Van Morrison, známý svými hity jako Brown Eyed Girl nebo Moondance, je populárním umělcem moderní muziky už od šedesátých let minulého století. Do Rock’n’rollové síně slávy byl uveden před téměř třiceti lety, dostalo se mu také Řádu britského impéria i Grammy. V poslední době se od něj přesto odvrací někteří dlouholetí fanoušci. Jeho nejnovější singly mají totiž jasnou myšlenku – kritiku opatření proti Covidu.

Jeho poslední skladba nese název No More Lockdown a spíše suchým textem žádá ukončení opatření. Tvrdí, že nám vědci lžou a celebrity nám mají přestat říkat, co máme dělat. Od mnoha svých fanoušků i zahraničních médií schytává však kritiku, že i on sám tím přece z pozice celebrity říká, co máme dělat. Především se do něj ale pouští za to, že je díky svému postavení v bezpečí proti současné epidemii, zatímco většinové společnosti by jeho požadavky neprospěly. Ve svých 75 letech tak začal zpěvák ztrácet mnoho fanoušků, kteří jej poslouchali i desítky let.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Radiohead, Northlane aneb Kapely pojmenované podle skladby jiného interpreta

Architects hlásí návrat peckou Animals

Metalcoroví fanoušci mají momentálně žně. Po novince Sleep Society od While She Sleeps se minulý týden ozvala i kapela Architects. Ta vydala singl Animals a nedlouho poté oznámila další studiové album, které ponese název For Those That Wish To Exist a vyjde na jaře příštího roku. Novinka se soustředí na existenciální krizi moderního života, což pro kapelu není neznámé téma. Mezi příznivci britské skupiny ale panují určité obavy z toho, co vlastně od alba čekat. První song z desky jde totiž trochu jiným hudebním směrem, než jsou posluchači Architects zvyklí.

Recenze: Architects se na Holy Hell vyrovnávají se ztrátou klíčového člena. Na kvalitě jim to ale neubralo

Ghost se chystají na novou desku

Tobias Forge ze skupiny Ghost se během jednoho nedávného rozhovoru svěřil s novinkou, že se s kapelou po novém roce přesunou do studia, aby pro fanoušky nahráli nové album. Do Vánoc se chce věnovat psaní textů a v lednu se přesunout do studia a pustit se do nahrávání. Album by tak mohlo vyjít během příštího roku.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Ghost, kapela s ikonickou vizáží, kterou nepustíte z hlavy

Problémy s policií člena Migos

Offset, člen jednoho z nejslavnějších rapových uskupení Migos, se dostal do křížku se zákonem. V sobotu byl krátce zatčen policií v Kalifornském Beverly Hills poté, co údajně vyhrožoval zbraní podpůrcům prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, kteří se v ulici sešli na průvod v rámci kampaně. Rapper z Atlanty část incidentu zachytil na Instagramu Live. Ve videu můžeme vidět Offseta za volantem, jak hovoří se strážníkem a je vyzýván k vystoupení z vozidla. Po krátké slovní přestřelce ho začne policejní sbor vytahovat násilím. Offset však více času v cele trávit nebude, byl téměř ihned propuštěn.

Čtěte také: VIDEO: Ariana Grande s armádou zdatných žen obsadila Bílý dům

Tomáš Klus se v nové písni pustil do Andreje Babiše

Tomáš Klus nečekaně vypustil do světa novinku jménem Lockdown. Jak název napovídá, píseň se tvrdě opírá do situace kolem Covidu v tuzemsku a na paškál si bere i samotného premiéra Andreje Babiše, kterého opravdu nešetří. Samotný Klus pojal skladbu velmi nekonvenčně, protože v ní třeba i rapuje. Spolupráci si připsal Jiří Burian alias Kapitán Demo a grafického vizuálu ve videu se ujal bubeník bývalých Mandrage Matyáš Vorda.


Napište komentář