Five festival: obchodní centrum bylo nabité beaty

Pohled na hlavní stage z ptačí perspektivy | Zdroj: facebook.com

V pátek večer 18. října proběhlo v pražském obchodním centru Arkády završení oslav pátého roku od otevření. Rytmus večera byl udáván především kvalitní elektronickou hudbou v podání DJs české i zahraniční scény.  

Realizaci velkolepé akce festivalového typu, která bude probíhat v obchodním centru, jsem si nedokázal představit. Ale světe div se, pořadatelé mile překvapili. Organizace celé akce byla důmyslně a strategicky promyšlená, a to tak, aby každý z návštěvníků Five festivalu měl možnost užít si akci naplno. Z původního předpokládaného počtu čtyř pódií byly zrealizovány pouze tři stage, avšak tento fakt na celkovém zážitku vůbec neubíral. Stage byly rozmístěny do dvou pater obchodního centra, kdy hlavní z nich byla na výstavní ploše uprostřed celých Arkád. Zajímavou vychytávkou byla možnost sledování hlavního pódia takzvaně z ptačí perspektivy, což z této akce dělá něco extra. Po redukci počtu pódií organizátoři rozmístili nevyužité umělce na zbylá stanoviště. Zajímavostí byla velká třpytící se pětka visící uprostřed obchodního centra.

Každý z DJs předvedl skvělou hudební show. Velký úspěch předvedla stage House4you s umělci jakými byli např. brněnský DJ Mekki Martin či nizozemský DJ a producent Jordy Dazz. Festival velice obohatil živý koncert anglické rockové a drum and bassové kapely Kosheen. Belgická formace DJs Wolfpack zase představila na hlavním pódiu nový singl. Obrovské prostory obchodního centra umožňovaly bezproblémové přechody mezi hudebními scénami, bary s občerstvením, toaletami i kuřáckým salónkem. Ceny nabízených nápojů byly vyšší, ale ne přemrštěné. Mohu říci, že celý prostor Arkád byl důmyslně využit.

V průběhu tohoto festivalu jsem pochopil, proč je dobré mít s sebou sluneční brýle. Jeden z důvodů, pro někoho též priorita, je použití brýlí jako módní doplněk. Druhý účel je zdravotní, tedy jako ochrana před světelnými efekty. Celou akci, za kterou by se nemusel žádný organizátor stydět, hodnotím jako nadmíru vydařenou.


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.