In Flames přivezli do Roxy řádnou dávku skandinávského metalu

In Flames | Zdroj: archiv kapely

V pondělí 29. září vystoupila v pražském klubu Roxy švédská kapela In Flames. S sebou přivezla support v podobě While She Sleeps a Wovenwar. Všechny lístky se vyprodaly a je jasné proč.

Jako první přišla na řadu parta While She Sleeps, jež potěšila zejména ty fanoušky, kteří se jí nedočkali téměř před rokem, kdy měla vystoupit jako support Architects. Kapela v Roxy svým fandům nadělila pořádnou dávku tvrdé muziky spolu s excelentní show. Zpěvák Lawrence Loz Taylor moc dlouho nečekal a hned při druhé skladbě si dal stagediving. Dlouho na sebe nenechali čekat ani fanoušci, takže proběhla klasika v podobě circle pit a wall of death. V té době byl už klub poměrně obsazený a na některých bylo poznat, že přišli právě kvůli While She Sleeps. Zazněly skladby jako Our Courage, Our Cancer či Crows. U poslední písničky udělal zpěvák něco, na co lidé koukali se zatajeným dechem – prodral se mezi fanoušky směrem pryč z Roxy. Nakonec se zjevil stojící na okraji balkónu naproti pódiu. Vyžádal si lidi, aby přišli blíž pod balkón, a když měl pod sebou dost silnou dopadovou základnu, skočil. Fanoušci nezklamali a dovezli zpěváka až zpět na pódium. Touhle akcičkou vystoupení skončilo a stage se začala připravovat pro další support.

Jak While She Sleeps dav rozproudili, další kapela Wovenwar jej spíše zklidnila. Sice se tvářila, jak si vystoupení užívá, ale fanoušci výrazně zklidnili své pohyby a nadšení. Asi v polovině setu se přestalo konat i davové pogo a ke konci už i tou hlavou málokdo pohnul. Zvuk Wovenwar byl sice zajímavý, ale zpěv nebyl příliš slyšet. Nejvíce však neseděl samotný projev kapely; hudebníci působili, jako by k sobě ani nepatřili. Zvukově měli sice souhru, nicméně každý vypadal, že si jede jen to své. A tím horší to bylo, čím více se blížil čas headlinerů večera.

S napínavým intrem a písní In Plain View konečně nastoupila na pódium kapela In Flames. Pokračovala rovnou další skladbou z nejnovějšího alba Siren Charms, Everything’s Gone. Fanoušci se rozhýbali ihned a kapela jim byla nadmíru vděčná. Tempo stoupalo s každou další písničkou. Složení playlist bylo převážně z posledních dvou desek, zazněly tak skladby jako Fear Is the Weakness, Ropes, Paralyzed či Through Oblivion. Nechyběly ale ani starší pecky, jakou je třeba Trigger. Zejména The Chosen Pessimist z alba A Sense of Purpose byl obrovský hudební a emocionální zážitek.

Vystoupení kapely In Flames mělo, jak se říká, grády! Skvěle odehranému koncertu a famózní spolupráci kapely s diváky nasazovala třešničku světelná technika. Jediné, co trošku vázlo, byla hlasitost sólové kytary, která se ztrácela v hutném zvuku. Fanoušci byli ale tak rozproudění, že je nechtěla kapela přerušovat a svůj set dohrála rovnou až do konce. Poslední peckou Take This Life se skandinávská parta rozloučila a napráskaná Roxy mohla jít spokojeně domů.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.