Letošní Moravské hrady o víkendu završila zastávka na Bouzově

Olympic, Hrady CZ 2017 | Foto: Marta Hlavicová, MonsterMusic

Letošní poslední moravskou zastávku festivalu Hrady CZ máme úspěšně za sebou. Louka nedaleko hradu Bouzov byla o víkendu obsazena tisíci fanoušků kapel, jako jsou Olympic, Portless, Rybičky 48, No Name, Wohnout či legendárna crew H16 v čele s Majkem Spiritem.

Hrad Bouzov, jehož historie sahá do 14. století a spousta z nás si minimálně jeho věž spojí s princeznou Jasněnkou a ševcem prťavcem, o víkendu obléhaly davy fanoušků českého putovního festivalu Hrady CZ.

Ten v páteční podvečer, stejně jako na všech ostatních zastávkách, zahájila pražská kapela Smrtislav. Po jejím půlhodinovém setu nastoupila Vypsaná fiXa a rap show s Vladimirem 518. Jakmile si své odehrála i kapela Visací zámek, přišel trojitý vrchol večera, a vlastně i dost možná celého festivalu. Petr Janda s legendárním Olympicem rozezpíval průřez všemi generacemi, který se na festival dostavil. Hity, jako je Želva, Okno mé lásky či Osmý den, zná prostě každý, byť hudbou nepolíben.

Čtěte také: Hrady CZ v Hradci nad Moravicí: Velká pohoda a dechberoucí hudební výkony

Na Olympic navázala show Rybiček 48, bez které si snad nejde ani letní fesťák představit. Atmosféra byla natolik cool, že se Péťa Lebeda rozhodl obdarovat kytarou fanouška v první řadě. Věřím, že mu pak dělala i v noci ve stanu věrnou společnost, jelikož se původně o kytaru strhla docela velká přetahovačka. Závěr pátečního večera patřil slovenským bratrům Horkýže Slíže.

Ač sobotní zatažené ráno vypadalo, že přinese spíš dešťové kapky, opak byl nakonec pravdou. Horký slunečný den byl vskutku vyčerpávající a o stín se prakticky nedalo zavadit. Díky pánům hasičům se ale dav občas dočkal zchlazení. Co se hudebního programu týče, tak v pravé poledne publikum bavil Xindl X, na kterého navázala kapela Mandrage.

Line-up byl nabitý, ale některá vystoupení holt stojí za zmínku větší. Řeč je například o kapele Portless, která se ještě stále velmi často potýká s nezájmem ze strany lidí, kteří prostě jméno takové kapely neznají. Při zhlédnutí vystoupení, které mělo drive a šťávu, pak mnohým neznalým, dá se říci, spadla brada. Portless, společně s hostujícím rapperem Henrym D, představili některé kousky z nové desky Back a zaznělo i pár dobře známých hitovek Support Lesbiens.

A jak se vlastně na Bouzově hrálo kapele Portless? Na tuhle otázku nám dal odpověď frontman, Kryštof Michal:

„Hrálo se nám skvěle a protože bylo něco málo pod třicet stupňů, tak jsem to radši dal částečně v kulichu… jeden nikdy neví a nerad bych se nastydnul (smích). Moravané opět prokázali, že se umí skvěle bavit a to je pro nás muzikanty to nejlepší! Skvělá atmosféra, jako ostatně kdekoli na Moravě s novou deskou Back. Baví nás to moc a ještě víc, že to baví ty lidi! Určitě bude další středně krátká deska v dohledné době, takže kdo neslyšel středně krátkou desku Back, měl by to napravit (smích). Vivat Bouzov!“

Velká fanouškovská základna se sešla i na koncert Majka Spirita s jeho H16. Vrchol sobotní noci pak patřil slovenským No Name, festivalovým klasikům Wohnout a Tomáši Klusovi.

Čtěte také: Tomáš Klus: Naši největší nepřátelé jsou náš největší dar

Jestli jsme vás tímto na letošní Hrady CZ alespoň trochu nalákali, neváhejte se zastavit na poslední letošní českou zastávku u hradu Bezděz 1. a 2. září. Program bude velmi podobný.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.