Northlane v Paláci Akropolis vsadili hlavně na nové album Alien

Northlane - Storm Club 2018 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

O tom, že Austrálie produkuje čím dál více kvalitních metalcorových kapel, není pochyb. Důkazem byl sobotní koncert v pražském Paláci Akropolis, kde dostali fanoušky do varu nejen headlineři Northlane, ale i jejich hosté Polaris a Void of Vision.

Sobotní večer odstartovali Void of Vision s kratším půlhodinovým setem. Na rozjezd to však bohatě stačilo. Ačkoliv zazněly převážně skladby z nejnovějšího alba Hyperdaze, fanoušci se dočkali také staré známé Ghost in the Machine, kterou se kapela zároveň rozloučila.

Čtěte také: Parkway Drive proměnili pražské Forum Karlín v ohnivé peklo

Netrvalo dlouho a na pódium naběhli Polaris se svým vlasatým vokalistou Jamiem Hailsem. Na nic nečekal a začal chrlit energii hned s první písní Casualty. K překvapení všech zahrála kapela hned na to i nejznámější skladbu The Remedy, kterou fanoušci v refrénu odzpívali téměř jednohlasně. Během celého vystoupení bylo znát, že kapelu většina z nich neslyší poprvé a v kotli to jen vřelo. Díky tomu bychom o téhle partě mohli mluvit spíše jako o druhých headlinerech a nikoliv předkapele.

Když po přestávce zhasla světla, dav se dočkal hlavních hvězd večera Northlane. Ti bez nějakých delších proslovů sázeli jednu skladbu za druhou a kdo si chtěl odpočinout, měl zkrátka smůlu. Převážná část setlistu sestávala z písní nejnovějšího alba Alien. A není se čemu divit. Tahle deska se stala pravděpodobně jednou z jejich nejlepších počinů, což všem v Praze dostatečně dokázali. Zpěvák Marcus až obdivuhodně odzpíval veškeré klidnější a čisté pasáže a stejně jako v nahrávce je střídal se screamy úplně bez problému. Odměnou kapele tak bylo publikum vyřvávající „Northlane“ i mezi jednotlivými songy.

Recenze: Northlane přináší s deskou Alien vlnu negativních emocí

Sobotní akci v klubovém prostředí Paláce Akropolis vlastně nelze téměř nic vytknout. Dokonce ani ozvučení, které často kazí dojmy, se tentokrát nevymklo kontrole. Mohli jsme se tak přesvědčit o tom, že menší prostory zkrátka metalcorovým koncertům svědčí.


Napište komentář