Dobro proti zlu nebo odkaz na The Clash. Co stojí za tetováními Jacobyho Shaddixe z Papa Roach?

Papa Roach - Malá sportovní hala 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Americký zpěvák a frontman rockové kapely Papa Roach, Jacoby Shaddix, si stále udržuje jedinečnou a mladistvou image, přestože letos oslaví již 43. narozeniny. Před několika lety se vzdal neřestí jako jsou drogy a alkohol. Jedna závislost mu ale zůstala, a tím jsou tetování, kterých má na svém těle nespočet.

Tetovací začátky

Shaddixe poprvé zaujala tetování díky nahrávce a bookletu Blood Sugar Sex Magik od Red Hot Chilli Peppers. Prvním tetováním pak bylo jméno jeho manželky Kelly a v jednadvaceti letech mu tehdejší bubeník Papa RoachDave Buckner, nakreslil návrh retro mikrofonu, který si pak Shaddix nechal vytetovat na vnitřní stranu předloktí. V té době ho kapela ještě neživila a musel chodit do práce, kterou nesnášel. Jeho snem bylo ohromit svět svou hudbou a toto tetování vzal jako prohlášení, že toho jednoho dne dosáhne.

Recenze: Papa Roach dali na Who Do You Trust? přednost experimentování

Dobro a zlo

Pomyslně si rozdělil tělo na pravou a levou polovinu. Všechna temnější tetování s nádechem zla, jako například rakev s pavučinou, jsou na jeho levé straně, zato na té druhé jsou myšlenky dobra. Pravá ruka je například poseta květy, srdíčkem s nápisem „matka“ nebo slovem „pravda“. Velký diamant na předloktí symbolizuje to, že i tuhý a neforemný kámen se pod tlakem síly a času přemění na něco krásného. Na levé ruce pak odporují symbolice zla jen jména jeho tří synů, ale podle Shaddixe vypadají v konceptu této strany esteticky lépe.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co všechno víte o legendárních Papa Roach?

Odkaz na The Clash

Jacoby Shaddix je velkým fanouškem The Clash a Joe Strummera, proto má na kloubech prstů pravé ruky vytetováno „love“ a na té levé zase „hate“. Text písně Death Or Glory od The Clash obsahuje frázi „Love’n’hate tattooed across the knuckles of his hands“, což bylo inspirací pro toto tetování. Slova korespondují i se stranami dobra a zla. On sám je nadšený vždy, když vidí fanoušky potetované motivy Papa Roach nebo dokonce jeho portrétem.

Barevný hrudník

Na jeho hrudníku už nelze najít volného místa. Pod velkým nápisem „Born to rock“ je zobrazen pestrobarevný král a královna z hracích karet. Mezi nimi je houslový klíč, vyobrazen jako Panna Maria Guadalupská s korunou na vrcholu. Přes celá žebra, jejichž tetování bylo podle něj z celého těla asi nejbolestivější, má dvě lebky. Jednu z nich obklopuje had a blesky, tu druhou zase drak chrlící oheň. Tyto dvě lebky znázorňují Shaddixe a jeho manželku Kelly, se kterou jsou manželé už více než 20 let.

Čtěte také: Papa Roach v Olomouci: Ve světle silných výbojek a pódiové gymnastiky

Pirátská loď metaforou pro Rock’n’Roll

Zpěvákovým nejoblíbenějším tetováním je pirátská loď obklopena mraky a blesky. Ta vystihuje jeho život na cestách s kapelou. Jejich tour bus je pro Papa Roach útočištěm, jako pro piráty pirátská loď, kterou projíždí městy, dělají show, baví se a užívají si život. „Nejsme doslova jako piráti. Neznásilňujeme holky, ale třeba rabujeme. Ale jenom tak přátelsky. Prostě přijdeme do města, vezmeme si to, co chceme, vypadneme a uděláme to stejné v dalším městě.“

Tetování na obličej

Obličej je jedním z nejméně běžných míst pro tetování, Shaddix má ale nějaké kousky i tam. Černá hvězdička pod levým okem je jeho „tetování lásky“. Jeho žena Kelly, jejíž jméno má na svém těle také, má totéž tetování na stejném místě. Pod pravým okem má zpěvák pro změnu maličký strom.

Čtěte také: Frank Carter and The Rattlesnakes vydali nový singl a brzy zamíří do Česka

Hudebník tatérem

Jacoby Shaddix má tetování i od kolegy z hudební branže. Britský muzikant Frank Carter, frontman Frank Carter & The Rattlesnakes, je autorem nápisů na nohách. Jedna noha obsahuje spojení slov „American Dreams“, ta druhá pak „American Lies“.


Napište komentář