Machine Gun Kelly v deseti číslech

Machine Gun Kelly | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Možná ho znáte jako rappera, možná i jako herce. Možná ho neznáte vůbec. Co na amerického interpreta prozradí deset čísel?

Richard Colson Baker, sedmadvacetiletý rapper vystupující pod pseudonymem Machine Gun Kelly, se dostal na základě svého ostrého přednesu do povědomí širší veřejnosti už vcelku dávno. Největší úspěch mu však zatím jistě přinesla skladba Bad Things, na které spolupracoval se zpěvačkou Camilou Cabello. Je toho však hodně, co se u nás o tomhle mladíkovi neví. Posviťme si na něj v tak trochu jiné, číselné hitparádě.

1) Vrchol seznamu jistě musí obsadit největší úspěch. V pořadí druhé studiové album, General Admission, se vyšplhalo na první pozici ceněného žebříčku Billboard Top R&B/Hip-Hop Albums. Stojí tak po boku velikánů jako jsou Drake, Kendrick Lamar nebo Tyler, The Creator.

2) Rapper má smlouvu se dvěma labely. Bad Boy Records je menší nahrávací společnost, která se soustřeďuje převážně na hip hop a R&B. K labelu se váží známí umělci, jako French Montana či Cassie, v minulosti například také The Notorious B.I.G.Janelle Monaé a od roku 2011 právě i Machine Gun Kelly. BBR spadá pod Interscope Records, která od založení Jimmy Iovinem v roce 1990 téměř dominuje americkou i světovou hudební scénu.

3) MGK má na svém kontě právě tři studiové desky. První Lace Up z roku 2012 nazvaná po rapperově životním mottu, již zmíněná General Admission, která vyšla o tři roky později a letošní, zatím poslední, Bloom.

4) Ať si říká kdo chce, co chce, server Billboard přináší nejdůvěryhodnější hudební žebříčky v neuvěřitelném množství kategorií. Druhý největší úspěch clevelandského rappera, který server zaznamenal, je hned několikanásobný. Již třikrát dosáhl na čtvrtou pozici, dvakrát s alby Lace Up a General Admission na Billboard 200 a se singlem Bad Things na Hot 100.

5) Možná se vám mohlo stát, že jste mladého umělce viděli i ve filmu! Colson Baker se objevil v celkem pěti projektech a nešlo o zrovna malé role. Nejpopulárnějším byl asi snímek Nerve, kde hrál odvážného Ty, dalšími jsou Beyond the Lights, The Land, Viral, Punk’s Dead.

6) Nevyhýbá se ani televizní produkci. Na obrazovce jste ho mohli spatřit celkem šestkrát, většinou vystupuje jako on sám, v roce 2016 ale získal i hereckou roli v seriálu Roadies.

7) Sedmá třída byla pro umělcovu kariéru odpichovým bodem. Bylo to právě tehdy, kdy se začal zaposlouchávat do hip hopu a rapu, a byl inspirován, jak sám často uvádí například skladbou We Right Here od DMX, ke své vlastní tvorbě.

8) Ač je Machine Gun Kelly aktivním již od roku 2006, celá Amerika mu začala věnovat pozornost až před osmi lety, kdy se stal historicky prvním rapperem, který zvítězil na kultovní Amateur Night v harlemském Apollo Theater. Vystupoval tak z řady skvělých zpěváků a postupně si vyšlapával cestu k prvním pořádným nahrávkám.

9) Rapper se v poměrně brzkém věku, v devatenácti letech, stal otcem. Letos jeho dcera Cassie oslavila své deváté narozeniny a ač už s její matkou není, vztahy mají dobré. Dokonce dívkám koupil ze svých úspor dům, takže je o ně jistě dobře postaráno.

10) Renomovaný hip hopový magazín XXL již 10 let každoročně vybírá deset rapperů se slibnou budoucností a v překladu je nazývá „třídou prváků”. Ve svých začátcích se počet nováčků měnil, v roce 2010 se to však ustálilo na tradičních deset. Před pěti lety se k čerstvé desítce se společně s MacklemoremIggy AzaleaKid Inkem a několika dalším připojil i náš MGK. A jak je vidět, nebylo na něj upozorněno nadarmo.

Nelze popřít, že je Colson Baker neuvěřitelným člověkem. Pokud se o to však potřebujete přesvědčit úplně na vlastní oči, máte skvělou příležitost a to přesně za měsíc, 16. října v pražském Foru Karlín! Pokud jste ho nestihli na letošním Aerodrome festivalu, Machine Gun Kelly přiveze své čerstvé album Bloom a vstupenky jsou k dispozici za 790 Kč v sítích Fource, GoOut a TicketPro.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.