TIP REDAKCE: 10 slavných hudebníků, kteří si zahráli v reklamách

Ozzy Osbourne & Justin Bieber | Zdroj: windsorstar.com

Když chcete něco prodat, základem je kvalitní reklama. Není proto divu, že mnohé společnosti zaplatily nemalé sumy známým hudebníkům, aby se byť jen na chvíli objevili v reklamě na jejich nový produkt. Přinášíme vám 10 reklam, ve kterých si zahrály slavné hvězdy hudební scény.

John Lydon

Mohlo by se zdát, že bývalý frontman legendárních Sex Pistols, John Lydon, pohrdá veškerou komercí, přesto však před pár lety natočil sérii velice vtipných reklam na britské máslo Countrylife. V reklamě John zdůrazňuje, že máslo Countrylife nekupuje kvůli tomu, že by byl patriot, nebo měl rád britský venkov, ale proto, že mu prostě chutná. Získané peníze pak prý investoval do reunionu své druhé kapely Public Image Ltd., která po dlouhých 17 letech dala zase dohromady a v roce 2012 vydala nové album This Is PiL. Je tohle ale ještě punk?

Ozzy Osbourne & Justin Bieber

I pověstný prince of darkness, Ozzy Osbourne, neodmítne nabídku občasného přivýdělku formou natočení nějaké té reklamy. Ukázal se například v reklamě na hru World of Warcraft, v reklamách na mobily Samsung nebo v téhle šílené reklamě, která byla promítána během pauzy finálového zápasu v americkém fotbalu. Ozzy má nejprve za úkol propagovat nový smartphone 4G, který je ale vzápětí vystřídán novějším modelem 5G. Chudák Ozzy si na novinku nemůže zvyknout, tzv. nedokáže držet krok s dobou a tak je nakonec vystřídán ikonou moderní doby, Justinem Bieberem. Zatímco jeho žena nevěřícně komentuje rychlý vývoj technologií, Ozzy pronese legendární větu: „What the f*** is a Bieber?“

PSY

Hit Gangnam Style svého času doslova ovládl svět a neexistuje snad nikdo, kdo by alespoň netušil o co se jedná. Japonská společnost prodávající pistácie Pistachios si proto řekla, že právě PSY by se měl stát novou tváří jejích produktů. Výsledkem je zbrusu nová a poněkud šílená verze Gangnam Style nazvaná Cracking Style, která ukazuje dokonalost pistácií Pistachios. Na japonskou reklamu se asi nejedná o nic zvláštního, ale nám celá věc přijde poněkud děsivá.

Paul McCartney

I slavný brouk se nebojí propůjčit sám sebe té nebo oné značce jak dokazuje tato veselá reklama na iPod a iTunes. V té Paul McCartney hraje na mandolínu svojí píseň Dance Tonight, zatímco svět kolem něj je plný křiklavých barev. Píseň Dance Tonight později vyšla jako titulní píseň na McCartneyho sólovém albu Memory Almost Full v roce 2007. Celkem ironický je fakt, že v době vydání reklamy si fanoušci na iTunes ještě nemohli poslechnout originální nahrávky Beatles kvůli táhnoucím se sporům o autorská práva.

Slash

Slavný kytarista Guns N’Roses má taktéž na kontě celou řadu reklam na všechny možné produkty. Objevil se například v reklamách na Volkswagen, Guitar Center, nebo LAIR (Living Amphibians, Invertebrates and Reptiles) pavilón v los angelské zoologické zahradě. Poměrně neznámá je však tato reklama na MasterCard, které byla později kvůli přílišnému násilí zakázána. Samotný Slash se v reklamě sice pouze mihne na několik sekund, ale přesto se ze záznamu stal internetový hit právě kvůli věrohodnému zobrazení duše fanouška rock’n’rollu.

David Bowie & Tina Turner

Je již tak trochu tradice, že se v reklamách na Pepsi Colu objevují známé celebrity, jak ostatně dokazují další reklamy v tomto žebříčku. Mezi ty více povedené patří i tato reklama, ve které hraje David Bowie šíleného vědce, který se snaží sestrojit perfektní ženu. Zásadní přísadou se přitom náhodou stane právě Pepsi, díky níž je stvořena ona ideální žena v podání Tiny Turner.
David a Tina spolu nespolupracovali poprvé. Společně nazpívali například písně Let’s Dance, Tonight nebo právě původně Davidovu píseň Modern Love, která se stala hudebním podkladem této reklamy. Tato dvojice byla svého času u fanoušků i kritiků velice populární a například rakouský hudební magazín Rennbahn Express je v roce 1985 nazval „das Traumpaar“ neboli ideální pár.

Michael Jackson

Ani slavný král popu Michael Jackson neodolal a stal se jednou z mnoha slavných tváří reklam na Pepsi Colu. Ve velkém souboji mezi Coca Colou a Pepsi Colou se Michael nakonec upsal Pepsi za slušných 5 milionů dolarů. První reklama z roku 1984 měla jasný cíl. Coca Cola je otázkou staré generace, mladí pijí Pepsi. Malý chlapec, který je velký fanoušek MJ, tancuje v ulicích, jen aby se k němu záhy přidal skutečný Michael a všichni spolu šťastně tancovali a pili Pepsi. Dokonalé propojení staré a mladé generace.
Bohužel natáčení druhé reklamy skončilo katastrofou, kdy Michaelovi od všudepřítomné pyrotechniky začaly hořet silně nalakované vlasy a způsobily mu těžké popáleniny. Pepsi nakonec zaplatila Jacksonovi 1,5 milionu dolarů a ten je tak nedal k soudu a všechny peníze věnoval charitě.

Britney Spears & Beyoncé & P!nk & Enrique Iglesias

Jedna z novějších reklam na Pepsi Colu z roku 2004 vás zavede do starověkého Říma, kde se právě konají gladiátorské zápasy. Sexy gladiátorky v podání Britney Spears, Beyoncé a P!nk však po vypuštění do arény zahodí své zbraně a začnou zpívat kultovní píseň We Will Rock You od Queen. Fanoušci jsou nadšení (všimněte si členů Queen v publiku) a aréna se rázem mění na hudební stadion. Silné otřesy nakonec převrhnou i bednu s chlazenými Pepsi plechovkami, které se tak dostanou k divákům a tyranský císař v podání Enriqueho Iglesiase je předhozen lvům.

Steel Panther

Glam rockeři Steel Panther si zahráli v super reklamě na tortilla chipsy Doritos. Na začátku reklamy jsou SP klasická rocková kapela po které fanynky šílí. Pak se ale na scéně ukáže nenápadný mladík s pytlíkem chipsů Doritos, které jsou svojí chutí tak neodolatelné, že kapele sebere fanynky. Kapela nelení a vzápětí se vrací s vlastní zásobou chipsů, ale fanynky už jsou dávno pryč.

Bill Kaulitz & Alice Cooper

Frontman Tokio Hotel, Bill Kaulitz, a legendární rocker Alice Cooper si spolu zahráli v sérii reklam na německé elektro SATURN. Bill takhle jednoho dne přijde do vesmírného baru na planetě Saturn načež mu barman Alice nevěří, že je skutečným Billem Kaulitzem. Bill mu otevřením dveří ukáže dav šílejících fanynek, načež Alice odvětí, že to dokáže taky. Bohužel za dveřmi jsou jen dva staří dědové a Bill odvětí, že je to vše pouhá otázka techniky.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...