TIP REDAKCE: 6 nadějných domácích kapel, které by vám neměly uniknout

Anthems - RfP 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Česko-slovenská hudební scéna skrývá zajímavé a mnohým často neobjevené hudebníky a kapely. Proto jsme si pro vás připravili seznam několika nadějných kapel z oblasti hardcore, punku a rocku, které stojí za zmínku i za poslech.

Hopes

Tato hardcore punková kapela pocházející z Liberce se na české hudební scéně pohybuje již od roku 2013. Po vydání prvního EP Dying Youth získala mnoho pozitivních ohlasů a zapsala se tak do podvědomí nejen českých, ale i evropských fanoušků. Od té doby Hopes stihli vystřídat několik bubeníků i zpěváků a se svými koncerty objeli velkou část Evropy. Letos se například objevili na hradeckém Rock for People a přestože se jejich set uskutečnil v poněkud brzkou ranní hodinu, kluci předvedli show nabitou energií.

Čtěte také: Překvapení i zklamaní na Rock for People 2019: Co se podařilo na výbornou a co nevyšlo podle představ?

Na podzim Hopes vydají desku s názvem Breathing Underwater a my už teď můžeme s jistotou říct, že o této nadějné kapele určitě neslyšíme naposledy.

Gutalax

Goregrindoví Gutalax pocházejí z Křemže a společně vystupují už nějaký ten rok. S jejich hudbou se pojí hlavně pořádná dávka šílenosti a velké množství toaletního papíru. Jejich crowdsurfující Toi Toika z letošního Brutal Assault zvládla obletět celý internet. Gutalax také jednoznačně patří k festivalu Obscene Extreme, ale letos se objevili například i na Mighty Sounds či Fajtfestu. A za zmínku určitě stojí i jejich turné po Mexiku, které se uskutečnilo v roce 2013.

Fotoreport: Závěr Brutal Assault okořenily jak skvělé koncerty, tak nejotravnější déšť

Pokud jste fanoušci poněkud výstřední hudby, jistě si nenechte ujít některou z jejich fekálních show.

Anthems

Pražská metalcorová kapela Anthems vznikla v roce 2015 a svými chytlavými melodiemi si získala mnoho fanoušků. Vystupovala například s Our Hollow Our Home, Landmvrks nebo Caliban. V roce 2018 se Anthems dokonce dostali do finále soutěže Planetrox, vítězství jim ale nakonec vyfoukli kolegové ze Stifled. Kapela ve svých písních skvěle kombinuje tvrdé kytarové riffy, které doplňuje emocionálními refrény a hlubokými texty.

Čtěte také: Australští Northlane v rámci své evropské tour nevynechají ani Prahu

Letos kapela vydala skladby Moments a Patience, které určitě stojí za poslech.

landless

Tato slovenská pětice se dala dohromady v roce 2014 a po vydání svého prvního debutu s názvem Bluemist začala koncertovat nejen po Slovensku a České republice, ale ukázala se například i v Maďarsku nebo Polsku. Během své existence sdílela pódium s mnohem většími jmény, jako jsou Emmure, Betraying the Martyrs nebo třeba Landmvrks. Kapele se dokonce podařilo podepsat smlouvu s americkým labelem Famined Records, pod kterým například vydala singl Blooming Mind a učinila tak další významný krok k dostání se do podvědomí nejen u nás, ale i ve světě.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Seznamte se s novou hard rockovou generací, nástupci velikánů Led Zeppelin i AC/DC

Donnie Darko

Donnie Darko svou hudební kariéru odstartovali vydáním EP Supertramps v roce 2014. Tato kapela se skládá ze členů bývalých Shogun Tokugawa a ve svých písních kombinuje tvrdé kytarové riffy a melodické vokály, čímž se jasně dostává na vrchol progresivní rockové scény. Za svou existenci kapela vystoupila nejen na velkých českých festivalech jako je Rock for People nebo Mighty Sounds, ale předskakovala jménům jako jsou například Rise Against či Pontiak. Letos by tato plzeňská čtveřice měla vydat další ze svých alb s názvem Milennials, ze kterého si zatím můžeme poslechnout single 90.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Cesta The Black Keys od skromných počátků po nejnovější desku

From Our Hands

Toto slovenské uskupení na hudební scéně rozhodně není žádným nováčkem. Rockoví From Our Hands vznikli již v roce 2007 a od té doby zvládli vydat hned tři alba. Do podvědomí ostatních se poté dostali díky odehraným koncertům po boku kapel jako jsou August Burns Red, Rise Against nebo The Prodigy. Sama kapela je možná skromná, ale jejich hudba plná té správné punkrockové energie vás jednoznačně zvedne ze židle.

Čtěte také: Rise Against ve Foru Karlín: Jedno triko nezůstalo suché

Letos jste From Our Hands mohli spatřit například na Rock for People, kde i při jejich akustickém setu došlo například na menší crowdsurfing či circle pit.


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.