TIP REDAKCE: Autobiografická tvorba rodáka z Texasu Grega Gonzalese přichází s překvapením

Cigarettes After Sex - Colours of Ostrava 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Ambientní pop kapela Cigarettes After Sex v čele s frontmanem a kytaristou Gregem Gonzalesem není sice klasickým typem popové kapely, ale to je právě to, co jí dělá jedinečnou. Texty si Greg píše sám a právě muzikálnost, která vás dokáže posadit na emocionální kolotoč ve skvělém souladu se zbytkem kapely, je výjimečností sama o sobě.

Každý text má svůj vlastní příběh, který je retrospektivním pohledem do samotného života zasněného Grega Gonzalese. Dokonce i samotný název kapely Cigarettes After Sex vznikl z jednoho malého úlomku jeho života, kdy se vídal s dívkou, která vždy po společně stráveném čase kouřila cigarety. Díky tomuto osobitému přístupu dodává všem svým skladbám duši a mnoho posluchačů se s texty ztotožňuje.

Rozhovor: Cigarettes After Sex: Jedna věc naše fanoušky spojuje – jsou to všechno romantici

Svými texty a zasněnými melodickými skladbami s fanoušky blízce komunikují. Samotný Gonzales tvrdí, že jejich písničky jsou ošuntělé, sladké a mlhavé romantické balady, ve kterých není místo pro fikci. Je jeden z mála interpretů, kteří všem poodkrývají svoji duši a snaží se o to, aby texty byly intimnější. V písních si pohrávají i s erotikou, avšak zabalenou do elegantního kabátku, což současný pop často postrádá.

Za více než deset let tvorby vydali jedno EP (2012), kde dali vzniku i jednomu ze svých nejznámějších songů Nothing’s Gonna Hurt You Baby. Ten oslovil nespočet lidí po celém světě a na YouTube má v současnosti více jak 94 milionů zhlédnutí. Právě prostřednictvím YouTube se stali postupem času populárnější a občas jsou tak přirovnáváni ke skupině The xx.

Rozhovor: Kimbra: Osobnostní růst je pro mě jako příliv a odliv

Nyní Cigarettes After Sex oznámili druhé studiové album, které nese název Cry a má vyjít 25. října. Na konci srpna vypustili do éteru malou ochutnávku v podobě prvního singlu Heavenly a stejně tak jako předešlá tvorba má svůj osobitý příběh. Za jejím vznikem stojí nepopsatelná krása, kterou Greg cítil, když jednoho letního večera pozoroval nekončící západ slunce na pláži v Lotyšsku. Zrod skladby se však konal na Mallorce.

Letos na podzim zavítají už po několikáté do Prahy a budou hrát na pódiu jim známého klubu Roxy.


Napište komentář