TIP REDAKCE: Harry Styles je na albu Harry’s House osobitý a upřímný

Harry Styles | Zdroj: Live Nation

Multižánrový vesmír Harryho Stylese se od jeho sólového debutu s písní Sign of the Times postupně rozrostl a vtahuje do sebe čím dál tím větší počet lidí. Během let se z tohoto bývalého pekaře vyklubal kromě talentovaného zpěváka a textaře také nadějný herec a bezesporu módní ikona, když se jako první muž objevil na obálce časopisu Vogue. V souvislosti s jeho nedávno vydaným třetím studiovým albem vám přinášíme 5 tipů na slibné letní skladby, které pravděpodobně zazní i na jeho pražském koncertu 15. července ve vyprodané O2 areně.

Keep Driving

Keep Driving je jedna z netypických love songů ze Stylesova nejnovějšího alba Harry’s House. V přeneseném významu fráze „keep driving“ znamená snahu překonat veškeré nástrahy, které vám život postaví do cesty. Ať už to jsou americké nepokoje, kokain nebo verše odkazující k současné přítelkyni Olivii Wilde, stačí jen prostě „pokračovat dál“. Dost explicitní lyrics je nadále zahalen do romanticky nevinné popové melodie, která je kontrastující myšlenkou celého songu.

Čtěte také: Harry Styles je na albu Fine Line upřímný, přesvědčivý a drzý v tom nejlepším slova smyslu

Little Freak

Inspirace jde ruku v ruce se zlomeným srdcem. To platí i v případě skoro až roztomilé melancholické balady Little Freak, kdy se Harry Styles zamýšlí nad předchozím vztahem, který mu proklouzl mezi prsty. Na posledním albu Harry’s House se obecně vše točí okolo jednoho tématu – duševních vztahů lidí současného světa. Celková podoba skladby působí spíše uklidňujícím, nevinným dojmem a nevyvolává v člověku nic jiného než romantický až nostalgický reflexi pocitů. „A golf swing, a trampoline, a crystal ball, red wine and ginger ale“ pak odvádějí jen vynikající práci při vytváření živých obrazů při vyjadřování bolesti.

Čtěte také: Jack White přivezl do Prahy show plnou překvapení, zákaz telefonů se vyplatil

Late Night Talking 

Po vydání Harry’s House posluchači mluvili o „nové éře“ Harryho Stylese a mají pravdu. Late Night Talking se nese na podobné vlně jako lead song As It Was. Pozitivně laděná píseň, nepřehlédnutelně ovlivněná popem osmdesátých let. Kytary, bicí, a především zvuk syntetizátorů dokonale posloužil k vytvoření iluze starého indie-popového zvuku. V kombinaci s chytlavým textem „If you’re feeling down, I just wanna make you happier.. I can’t get you out of my mind“ se okamžitě stala oblíbená u posluchačů a zároveň třetí nejpřehrávanější skladbou hned po Matildě a sociálními sítěmi profláknuté As It Was.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Kapely, které byste neměli minout na Colours of Ostrava 2022

Boyfriends

Boyfriends je poslední ze svaté trojice skladeb nejnovějšího alba, která zazněla ze studií BBC Radia 1 a zároveň druhá skladba (společně s Late Night Talking), se kterou ještě před vydáním alba vystoupil na festivale Coachella. Zpěv podtržený zvukem akustické kytary zní mnohem vyhraněněji, smutně a zranitelněji než zbytek skladeb na desce podobně jako dříve vydané Cherry nebo Ever Since New York. Zajímavé je, že se napříč skladbou vyhýbá jakémukoliv genderování osob, kterou oslovuje, což je v dnešním světě klíčovým společenským tématem především mezi mladými generacemi.

Čtěte také: Enter Shikari nebo Strange Bones: Jaké kapely se na Rock for People zasloužily o pozornost?

Grapejuice

Melancholické melodie Grapejuice nás nechávají snít o poklidném čase, který trávíme s partnerem a lahví červeného vína. Mnoho posluchačů se však pozastavovalo nad významem roku 1982, který se v singlu objevuje. Mnozí se domnívají, že odkazuje k roku stáří vína, jiní, že se jedná o hudební referenci odkazující k éře zlatých osmdesátek, které jsou v jeho současné tvorbě často reflektovány. Nejromantičtější je však představa, že byl Grapejuice napsán při Stylesově cestě do Itálie, kde trávil dny pod letním sluncem, popíjel víno a projížděl se v autě z roku 1982. Přesně tohle, léto strávené v romantické Itálii jako vystřižené ze snímku Call Me By Your Name od Lucy Guadagnino, skladba v člověku evokuje.

Čtěte také: Laura Jane Grace přivezla do Prahy hity Against Me! v akustické podobě a punkové charisma

Juice 

Vedle As It Was, Late Night Talking a Boyfriends, zazněl v květnovém live vystoupení i cover písničky Wet Dream od Wet Leg. V souvislosti s tím by však byl hřích nezmínit jeden z nejlepších coverů všech dob – Juice od americké zpěvačky Lizzo. „Je jednou z nejvíce vzrušujících umělkyň současnosti a představuje přesně to, čím chcete, aby umělec byl, a to sám sebou“ pochválil Styles zpěvačku Lizzo během jednoho z rozhovorů a následně nazpíval cover jejího lead singlu Juice pro BBC Radio 1 společně s již zmiňovaným Lights Up a Adore You. Samotnou Juice definuje pozitivní retro popová melodie protkaná zvuky syntetizátorů a funky nálady, která člověka v mžiku pozitivně naladí.

Čtěte také: Nová alba 2022: Bastille na vlně Daft Punk, Alt-J v mysli sériového vraha


Napište komentář