TIP REDAKCE: Kapely, se kterými se na podzim vrátíme do minulosti

The Midnight | Zdroj: roundhouse.org.uk

Podzimní koncertní sezóna je v plném proudu a do České republiky přijíždí spousta atraktivních kapel. Některé z nich svými vlivy ovšem připomenou i minulé století. Které kapely si našly takové zalíbení v tvorbě starší generace, že se na jejich koncertech budete cítit, jako byste se vrátili do minulosti?

Ivan & The Parazol

Ivan & The Parazol je skupina z Budapešti, a tak pro ni nebylo snadné vybudovat si místo na scéně i za hranicemi Maďarska. To se ale začalo dařit v roce 2014, kdy si zahrála s Deep Purple a o pár měsíců později vystupovala na Sziget festivalu. Čistý rock’n’roll je silně ovlivněn 60. a 70. lety a perfektně doplňuje indie rockové prvky jejich muziky. Tvorba kapely ale rozhodně není jen poctou starší hudbě, jak se projevilo zejména na aktuální desce Exotic Post Traumatic. Osobitost svých skladeb přijedou představit už 11. října do Rock Café.

Rozhovor: PUP: Hudbu bereme vážně, ale nechceme být upjatí. Depresivní texty vybalancujeme humorem a energií

The Midnight

Duo Tim McEwan a Tyler Lyle, které spojila právě láska k osmdesátkové synth muzice, se do roku 2012 pohybovalo na scéně v rámci psaní a produkování různých interpretů. Nakonec se ale oba umělci rozhodli dát do společného projektu a nostalgicky jím připomínat období, které mají sami tak rádi. The Midnight samozřejmě nejsou nadšenci jen do osmdesátkové hudby, ale baví je i styl této doby, takže jejich koncerty působí i esteticky jako návrat v čase. V pražském Futuru vystoupí 28. října.

Recenze: Blink-182 na novince NINE ukázali prostředníček všem haterům a překvapivě servírují jeden hit za druhým

Ceremony

S hudbou Ceremony je to trochu složitější. Jejich powerviolence začátky jsou důvodem, proč si k nim většina fanoušků našla cestu. Někteří se tak nedokážou smířit s tím, že si kapela nyní mnohem více užívá tvoření post-punkové muziky, což naznačují i samotným názvem Ceremony, který odkazuje na populární Joy Division. Už jejich předposlední album z roku 2015 se neslo v duchu post-punku. Před nedávnem se ale vrátili s deskou In The Spirit World Now, jež přímo srší hudbou jako z minulého století a uslyšíte v ní například vlivy The Cure. Část tuzemského koncertu, který se odehraje v klubu Underdogs 17. listopadu, bude v jejich podání bezpochyby naprostým šílenstvím, ovšem právě čerstvé album přivede diváky do mnohem uvolněnější a nostalgičtější atmosféry.

Čtěte také: Ceremony na Fluff Festu: Stage diving party, kde se déšť měnil na pot


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz