TIP REDAKCE: Metalový nářez nebo taneční party? Na Rock for People není nic nemožné

Rock for People 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Letní festivaly už ťukají na dveře a jejich line-upy jsou téměř odhaleny. Pojďme si tedy vzít pod lupu jeden z těch nejoblíbenějších, a tím je Rock for People. Ten letos společně s návštěvníky a spoustou zajímavých interpretů oslaví už 25. výročí na scéně. Patří mezi ně například velmi rozebíraní Bring Me The Horizon, oblíbení DJs Rudimental nebo legendy britpopu Manic Street Preachers. S nimi ale tenhle našlápnutý program rozhodně nekončí.

Metaloví chameleoni Bring Me The Horizon

Ve jménu rocku a metalu se ponese hlavně čtvrteční program. Ačkoliv u některých kapel by se dalo o žánru polemizovat. Ano, narážíme na poslední dobou velmi propírané Bring Me The Horizon, kteří jsou jednou z největších pecek letošního ročníku. Kluci ze Sheffieldu započali kariéru již v roce 2006 a se svými deathcorovými songy si prorazili cestu do showbyznysu. Přes metalcore se pak dostali až do roku 2019, kdy vydali desku amo. A i když s deathcorem moc společného nemá, neubírá jí to na kvalitě. Nechme se tedy překvapit, jak bude znít naživo.

Recenze: amo od Bring Me The Horizon: Lásku střídá nenávist

Málomluvní Kodaline a jejich indie pop

Sympaťáci z Kodaline vydali loni na podzim nepříliš úspěšnou desku Politics of Living. Pořád ale fanoušky lákají na své starší hity All I Want nebo High Hopes. Jsou typičtí svými procítěnými vystoupeními a moc toho nenamluví. I přes to si brázdí cestu na festivalových pódiích včetně těch našich. Po loňském Aerodrome Festivalu se chystají zdolat Rock for People.

Rozhovor: Kodaline: Vyhodit někoho z kapely je jako rozchod krát sto

Legendy britpopu Manic Street Preachers

Kdo nezná Manic Street Preachers, jako by zaspal posledních třicet let. Legendární velšské trio si svého času získalo pozornost publika a tisku převážně svým kontroverzním chováním. V průběhu let se z punkáčů stali spíše mistři alternativního rocku doplněným o dávku melancholie. Téma lásky u nich však nenajdete. Mnohem více cítí potřebu vyjádřit se k situaci v sociální a politické oblasti. Kromě nejznámějších hitů představí také jejich nejnovější album Resistance Is Futile. Jedny z největších tahounů letošního ročníku si rozhodně nenechejte ujít.

Flogging Molly aneb Irský punk rock

Tahle sedmičlenná parta se do České republiky vrací poměrně často a letos tomu nebude jinak. Na scéně působí již přes dvacet let a jejich písničky byly použity v několika filmech, včetně P. S. Miluji Tě nebo dokonce i počítačových hrách. Jsou typičtí energickými show a za použití tradičních hudebních nástrojů hrají mix irských melodií s punk rockem. Při jejich vystoupení očekáváme pořádné pogo.

Melancholický rapper nothing, nowhere.

Vlastním jménem Joseph Edward Mulherin je důkazem, že emo styl ještě existuje. Tenhle americký rapper bojuje od dětství s depresemi a úzkostmi. Postupným úsilím je odhání pomocí hudby. Začínal nahráváním songů na Soundcloud a dnes vystupuje i s kapelou. Přesto v minulosti zrušil kvůli psychickým potížím několik vystoupení. Tak snad nám to letos nehrozí a budeme se moci nechat unášet na vlnách jeho místy až euforických písní doplněných o kvalitní rap.

Rozhovor: Nothing,nowhere: Psaní textů je pro mě meditace. Když se dostanu z transu, zaráží mě, co jsem vytvořil

Taneční party s Rudimental

Těšte se na pořádnou party, přijíždí Rudimental. Tohle kvarteto bourá svými hity vrchní příčky nejen britských hitparád. Zlatým tiketem do světa showbyznysu byla skladba Feel The Love, kterou nahráli se zpěvákem Johnem Newmanem. Spolupracovali také s dalšími velkými hvězdami, jako je například Macklemore nebo Ella Eyre. Svou hudbou šíří do publika pozitivní vlny a věříme, že ani na Rock for People nás nezklamou.

Recenze: Toast To Our Differences od Rudimental dává za pravdu svému jménu, uctívá světové hudební vlivy a dobrou náladu

Death metalová smršť v podobě In Flames

Severský vítr do letních veder přivanou švédští In Flames. Při jejich vystoupení však dav spíš vře než že byl stál jak přimrzlý. Čekejte pořádný death metalový nářez. Tahle parta už působí na scéně skoro třicet let a neustále obhajuje svou pozici jedné z nejlepších metalových kapel na světě. Letos vydali třinácté studiové album I, The Mask.

SWMRS a jejich punk rock jako rodinná tradice

Jak praví staré přísloví „Jablko nepadá daleko od stromu“. SWMRS jsou toho jasným důkazem. Jedním ze zakládajících členů této kapely je totiž Joey Armstrong, syn zpěváka Billieho Joea Armstronga z velmi oblíbených Green Day. V současnosti s nimi dokonce hraje také jeho druhý syn Jakob. Čeká nás kvalitní punk rock a s ním i pořádnou divočinu v řadách publika.

Čtěte také: SWMRS svou českou premiéru zvládli na jedničku s hvězdičkou

Přidejte k metalu špetku mongolské tradice a vzniknou The HU

The HU jsou v hudebním světě téměř novinkou. A ačkoliv ještě nevydali ani jedno album, už oslovili miliony fanoušků po celém světě, a to díky své originální myšlence. Jedná se o mongolskou heavy metalovou kapelu, která bourá mainstream pomocí svých tradičních hudebních nástrojů a hrdelnímu zpěvu. Rozhodně se jedná asi o nejvíce atypického interpreta celého festivalu.

Pop punková Vypsaná fiXa v doprovodu orchestru

Tuhle kapelu asi nemusíme dlouze představovat. Působí již od roku 1994 a letos spolu s Rock for People oslaví čtvrt století své kariéry. A protože na oslavu musí být něco speciálního, vystoupí s nimi velice uznávaný orchestr Pražské Filharmonie. Pop punk v doprovodu klasických hudebních nástrojů bude jistě zajímavou kombinací a umožní nám poslechnou si fiXu tak, jak ji ještě neznáme.


Napište komentář