Foo Fighters zahráli v pizzerii

Foo Fighters | Zdroj: facebook.com

Americká rocková formace Foo Fighters s charismatickým Davem Grohlem v čele překvapila hosty jedné kalifornské pizzerie.

Už se vám někdy stalo, že jste si zašli do restaurace na pizzu a potkali jste tam někoho slavného? A co rovnou celá kapela Foo Fighters? Těžko si dokážeme představit, co se honilo hlavou návštěvníkům kalifornské pizzerie Rock & Roll Pizza s kapacitou dvou set lidí, když se na pódiu objevila partička s frontmanem Davem Grohlem. Foo Fighters v restauraci odehráli bohatý set – 23 nejslavnějších hitů. Zřejmě se potřebovali roztrénovat před návratem na pódia. Kapela totiž měla roční pauzu.

Přestávku formace oznámila minulý rok, necelé dva týdny po koncertě v Praze. Důvodem byly zřejmě další projekty muzikantů, například Queen Of Stone Age, kde Dave občas hostuje na bicí. Zítra, tedy 13. prosince, čeká Foo Fighters koncert v hlavním městě Mexika. Pizzerie byla vskutku jen malým tréninkem, protože Foro Sol stadion je pro 55 tisíc návštěvníků. Formace tak opět rozjíždí hraní, příští rok plánuje vydat novou desku. Poslední album s názvem Wasting Light vyšlo v roce 2011.

Foo Fighters byli založeni v roce 1995 Davem Grohlem, Natem Mendelem, Williamem Goldsmithem a Patem Smearem. Historie se začala psát po smrti Kurta Cobaina z Nirvany, kde hrál Dave na bicí. Z legrace složil song This Is a Call, po němž se dali Foos dohromady. Dnes mají na kontě velkou spoustu hudebních ocenění. Že je Grohl opravdu všestranným hudebníkem dokazuje množství jeho vedlejších hudebních projektů i pozic, které v kapelách zastává.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.