Irský indie fenomén Walking On Cars vystoupí poprvé v Praze

Walking On Cars, Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Čtveřice indie-popových muzikantů se proslavila v roce 2016 debutovou deskou Everything This Way, kterou o rok později představila naživo i českému publiku na festivalu Colours of Ostrava. Nyní zamíří poprvé do Prahy.

„S první deskou šlo všechno organicky – sešli jsme se, jamovali jsme, složili píseň, vyzkoušeli ji živě a pak ji upravili,” vzpomíná klávesistka a zpěvačka Sorcha Durham. Očekávané druhé album Colours vyjde 12. dubna a oproti debutu má být zvukově bohatší. Kapela se na něm soustředila hlavně na produkční stránku a experimenty se syntezátory. O loni vydaném singlu Monster mluví jako o písni, která jí pomohla najít nový směr.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co nás čeká v roce 2019? Těšme se na ohnivé Parkway Drive, Muse nebo Alice in Chains

Vlivný irský hudební časopis Hot Press označil Walking On Cars jako nejžhavější domácí kapelu připravenou se prosadit i za hranicemi Irska. Vidět už byli mimo zmíněné Colours of Ostrava i na hlavních pódiích festivalů Rock Werchter, Isle of Wight nebo Rock Am Ring.

Walking On Cars zahrají 26. dubna v Rock Café. Vstupenky v ceně 460 Kč jsou k dostání na webu Fource a v sítích GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.