Jaké poselství skrývá singl “Choker” dua Twenty One Pilots?

Twenty One Pilots - Praha 2019 | Foto: Čestmír Jíra

Nenechali fanoušky ani vydechnout a už přicházejí s dalším hitem. Řeč je o Twenty One Pilots a jejich novém videoklipu k singlu Choker. Opět za ním stojí důležité poselství.

Když před pár týdny Twenty One Pilots vypustili singl Shy Away, fanoušci se začali loučit s érou alba Trench, která je v tuhle chvíli nenávratně pryč. Fanoušci nažhavili mozkové závity a čekali na zapeklité hádanky přicházející s novým albem. Pro některé tak mohlo být zklamáním, když skupina na svých facebookových stránkách zveřejnila, že další videoklip vyjde za čtrnáct hodin a spoustě z nich se začalo honit hlavou, zda i tento krok bez jakýchkoliv rébusů nemá nějaký skrytý význam.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Žlutou éru Twenty One Pilots inspiroval útěk před vlastními démony

Samotný klip k Choker působí na první pohled jako roztomilý příběh o tom, jak si Tyler Joseph oblíbil figurku v obchodě s hračkami natolik, že ji ukradl a za trest se stal postavičkou on sám. Opak je ale pravdou. Pokud se na něj podíváte blíže, uvidíte různé reference k již známému příběhu o městě DEMA a předchozí tvorbě kapely. Ať už se jedná o postavu NED známou již z klipu k Chlorine, zpěvákovu oblíbenou beanie čepici, či hrnek s nápisem “Good day DEMA”. Proto se i za tak krátkou dobu stihlo vymyslet několik teorií o tom, co tím chtěli Twenty One Pilots říci a na jakou část příběhu video navazuje.

Čtěte také: Twenty One Pilots na albu Trench pokračují v boji se svou myslí

Co však celému videoklipu dodává ten pravý smysl, je samotný text. Oblíbené duo je již známé tím, že se snaží skrze své písničky pomoci lidem trpícím na deprese a úzkosti a ani teď tomu není jinak. Ačkoliv je jeho atmosféra veselá a barevná, Choker skrývá poselství pro všechny, kteří čelí problémům a bojí se říct si někomu o pomoc. Twenty One Pilots poukazují také na to, jak nám mohou ublížit pouze naše vlastní myšlenky.

Čtěte také: VIDEO: Twenty One Pilots odstartovali novou éru singlem Shy Away

Po hudební stránce se setkáváme s podobným retro nádechem jako u singlu Shy Away. Jednotlivé části ale mohou působit, jako bychom je už někdy od kapely slyšeli. Největší odkaz na předchozí alba je znát samozřejmě u rapové pasáže, která připomíná hlavně skladbu Taxi Cab z debutového alba. Další podobnost je pak znát například v úvodní části, kde hlavně vystupují bicí, konkrétně s písní Heavy Dirty Soul. Novinka má ale rozhodně co nabídnout!


Napište komentář