Machinae Supremacy vyhlašují fundraising na podporu svého světového turné

Machinae Supremacy | Zdroj: fanart.tv

Jsou to již dva roky, co nadějná metalová skupina Machinae Supremacy poprvé objela Evropu. Tehdy společně s kapelou Ensiferum rozezněli pražskou Folimanku jako předskokani finských Children of Bodom.

Machinae Supremacy je švédská hudební skupina, jež vznikla v roce 2000. Její členové hrají naprosto originální hudební styl, který si sami definovali jako SID-metal. Jde o alternativní metal s drsnými riffy, který je unikátní díky používání speciálního syntezátoru, jehož základ tvoří čip SID (MOS Technology SID), jenž se dříve používal ke zpracování zvuku na počítačích. Tato vychytávka dodává melodiím osobitý tón a vyvolává nostalgické vzpomínky v nejednom hráči starých počítačových her. V Praze zahráli poprvé 27. dubna roku 2011 a sklidili veliký potlesk od přítomných diváků. Nyní plánují samostatné turné po Evropě.

Skupina v současnosti působí ve složení: Robert ‘Gazz’ Stjärnström (zpěv, kytara), Jonas ‘Gibli’ Rörling (elektrická kytara), Andreas ‘Gordon’ Gerdin (basa, klávesy), Tomi Luoma (kytara) a Niklas ‘Nicky’ Karvonen (bicí).

Tato formace během svého působení nahrála také několik působivých soundtracků k počítačovým hrám, mezi nimiž je například i český herní výtvor Jet’n’Guns z roku 2004 od vývojářského týmu RakeInGrass.

Machinae Supremacy si své fanoušky získali především tím, že i přes protesty manažera nahráli veškerou svou tvorbu na internet zdarma ke stažení. Zpěvák Robert Stjärnström se k tomu vyjádřil slovy: „Raději budeme mít miliony fanoušků po celém světě, než pár lidí tady ve Švédsku, kteří si koupí naše desky. Tudíž prosím všechny, kdo si stáhli naše písničky – sdílejte je na vašich webech a sociálních sítích, ať se o nás dozvědí i ostatní, děkujeme.“

Rise of a Digital Nation

Své poslední, páté studiové album Rise of a Digital Nation, které vyšlo minulý rok, nahrála skupina na švédské kontroverzní internetové úložiště The Pirate Bay, což vedlo ke znatelnému nárůstu fanoušků po celém světě. 22. září vyhlásila fundraising pro své nadcházející turné s názvem MaSu WTF, které by se mělo uskutečnit začátkem roku 2014. Za týden se jejich konto rozrostlo o 11 000 euro a skupina potvrdila návštěvu prvních pěti států (Dánska, Švédska, Finska, Norska a Ruska). Pokud vás kapela zaujala a chtěli byste ji vidět naživo, můžete ji podpořit na jejich oficiálních stránkách.


Napište komentář