Mandrage se po několika letech vrátí do malých klubů

Mandrage | Foto: Tomáš Gál

Mandrage se po několika letech rozhodli z velkých festivalových pódií a koncertních sálů vrátit zpátky do klubů. Původně plzeňská kapela začínala před téměř dvaceti lety v malých klubech a na začátku nového roku se v nich po dlouhé době znovu objeví. V rámci klubového turné zazní i písničky, které kapela řadu let nehrála.

„Po těch letech na velkých pódiích jsme se rozhodli trochu zavzpomínat na naše začátky, odkud jsme vlastně přišli a kde to všechno začalo. Taky si tím připomeneme, proč jsme stále tady a vytváříme hudbu – pro lásku k ní samotné i pro lidi, se kterými a pro které hrajeme,“ vysvětluje kytarista kapely Pepa Bolan.

Rozhovor: Mandrage: Někdy jsme k fanouškům chladní, bavit se s námi nejde. Nejsme profesionálně slavná kapela

Změna bude v samotné scéně, ze které zmizí i veškeré technické vychytávky či projekční obrazovky. Kapela se chce totiž soustředit jen na hudbu, být co nejblíž svým fanouškům a prožít si společně s nimi komorní atmosféru, která jim podle všeho tolik chyběla. Jako předkapelu si pozvali posilu v podobě skupiny Lety Mimo a po samotném koncertu bude vždy následovat after party, na níž se samotní členové vystřídají u mixážního DJského pultu.

Turné začíná 24. ledna v Pardubicích a vstupenky lze zakoupit v síti Ticketstream.

Přehled koncertního turné 2019:

24. ledna – Pardubice, Žlutý pes
25. ledna – Pardubice, Žlutý pes
26. ledna – Pec pod Sněžkou, KlonDike
30. ledna – Brno, Melodka
31. ledna – Brno, Melodka
01. února – Frýdek Místek, Stoun
02. února – Uherské Hradiště, Mír
07. února – Praha, Rock Café
08. února – Praha, Rock Café
13. února – Ostrava, Barrák
14. února – Ostrava, Barrák
20. února – Plzeň, Pod lampou
21. února – Plzeň, Pod lampou
15. března – Litomyšl, Kotelna
16. března – Třebíč, Roxy
29. března – Ústí nad Labem, Doma
30. března – Mariánské Lázně, Na Dvorku


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 313 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.