VIDEO: Rock’n’rollová kavárna a nástroje z 60. let – moravská kapela GOC se hlásí o slovo s novým klipem

GOC | Zdroj: archiv kapely

Píseň Heaven is for Angelz pochází z debutového alba Try it Baby z roku 2018, videoklipu se však dočkala až na sklonku loňského roku. Moravská kapela GOC se v záběrech vrací do 60. let.

„O songu, který bychom rádi zhudebnili, jsme měli od začátku jasno. Určitě to musí být Heaven is for Angelz. Proč? Protože je to dobrá šlapačka a bude se lidem líbit. Horší už ale byla volba prostředí. Zhruba tři měsíce jsme se dohadovali o tom, kde to budeme natáčet. Až bylo takřka vše vymyšlené a zařízené, dostali jsme jiný nápad a vše zase předělali, proto je ta prodleva od vydání desky a vypuštěním klipu tak velká. Ve finále díky tomuto rozhodnutí jsme mohli udělat ještě lepší klip, než bylo v plánu předtím,“ říká basák a zpěvák kapely Ušin.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 klipů, kterými zabodovalo duo Lindemann

Klip je situovaný do prostředí rock’n’rollově laděné kavárny. Vizuálně se kluci snaží navázat na tradici Chucka Berryho, Little Richarda a mnoho dalších průkopníků rock’n’rollu z padesátých let a spojit ji se současností rocku. Aby muzikanti ještě více podtrhli atmosféru písně a stylového prostředí rozhodli se užít místo svých nástrojů nástroje takřka dobové, a to z šedesátých let.

Formace GOC má za dobu čtyřleté existence, za kterou došlo k několika změnám v sestavě, na kontě kromě debutového alba Try it Baby (2018) taky demo I’m Ready (2016), několik vstupů ve vysílání českých rádií a na čtyři desítky odehraných koncertů v Čechách na Moravě a ve Slezsku.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.