Gorilí Humanz tour je už v plném proudu

Gorillaz | Zdroj: 10:15 Entertainment

8. července odstartovali Gorillaz v čele s Damonem Albarnem letošní Humanz tour. První koncert se uskutečnil v Chicagu a nyní animovaná banda objíždí americká města. Už teď je jasné, že se máme v listopadu na co těšit.

Po šesti letech, které uplynuly od vydání na dlouhou dobu posledního studiového alba The Fall, se animovaní Gorillaz vrátili na výsluní a je o nich zase hodně slyšet. Frontman, zpěvák a multiinstrumentalista Damon Albarn si opět odskočil od svých rodných Blur a kreslené čtyřce se věnuje naplno. Nové album Humanz se v řadě prodejních žebříčků drželo dlouho na první příčce – včetně US Top Rock Albums.

Čtěte také: Noví Gorillaz mají spoustu hostů, ale nudí

Od turné se očekávalo hodně a pravdou je, že se skutečně jedná o velkolepou show plnou světel a filmů – jak sekvencí z hudebních klipů, tak nových animací a záběrů jak na dvanáctičlennou kapelu, tak na hudební hosty. Většina zahraných skladeb pocházela (podle očekávání) z nového alba, které už je hudebně maximálně ve vodách hip-hopu, elektroniky a moderního R&B. Samozřejmě ale byly k slyšení i slavné kousky z desek Plastic BeachDemon Days stejně jako megahit Clint Eastwood z debutového alba.

Po cestě po amerických městech se na podzim Gorillaz přesunou do Evropy a samozřejmě se již 14. listopadu zastaví i v České republice.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 124 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...