Koncert Loreen bude! Do Roxy zavítá v dubnu

Loreen | Zdroj: facebook.com

Účastníci zrušeného koncertu popové zpěvačky Loreen, který se měl uskutečnit již letos v prosinci, nemusejí zoufat. V dubnu hodlá fanouškům zrušení vynahradit.

Pražský koncert byl přesunut ze 4. prosince 2013 na 13. duben 2014. Důvodem bylo dle vyjádření managementu pracovní vytížení zpěvačky. Loreen se soustředí na své nové skladby, na kterých intenzivně pracuje a hodlá je předvést již na jarním koncertě. Držitelé prosincových vstupenek mohou zůstat bez obav – jejich lístky jsou nadále platné.

Zpěvačka marocko-berberského původu se zapsala do paměti posluchačů v roce 2004, když soutěžila ve švédské odnoži soutěže Idol. Tam se však umístila na čtvrtém místě. Po vypadnutí o sobě nedala nějaký čas vědět, což argumentovala nevlídným zázemím, kterého se jí dostalo po účinkování v Idolu. A tak byla v ústraní, aby hudebně dozrála.

Po vydání singlu The Snake v roce 2005 se stala moderátorkou pořadu Lyssna a následně se opět uzavřela sama do sebe. Věnovala se jen produkci a režii. Až v roce 2011 na Melodifestivalenu ji bylo možné zaslechnout opět zpívat, avšak úspěch nebyl závratný. Se singlem My Heart Is Refusing Me debutovala na devátém místě švédské hitparády. V roce 2012 však bylo vše jinak. Loreen se opět zúčastnila Melodifestivalenu a zabodovala s písní Euphoria, díky níž postoupila do finále a svým vítězstvím zbořila všechny dosavadní rekordy. Více než 470 000 hlasů jí zajistilo reprezentaci Švédska v Eurovision Song Contest, kde zvítězila.

V říjnu vydala debutové album Heal, které hned uspělo v hitparádě Sverigetopplistan Albums Top 60. V druhé polovině října absolvovala tour po Evropě. Součástí propagace alba bylo i vystoupení v televizních pořadech v Nizozemí, Rumunsku a Polsku. V tomto roce již mohli fanoušci slyšet první singl We Got The Power z druhého alba, který zazpívala na Eurovizi 2013.

Vstupenky na koncert Švédskem milované zpěvačky a držitelky ocenění v MTV EMA nebo Radio Regenbogen Award, jsou stále k dispozici v síti Ticketpro.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.