Krabathor se vracejí a vydávají se na česko-slovenské turné

Krabathor | Zdroj: archiv kapely

Legendární metalová trojice je zpět a v půlce března se vydává na turné po Česku a Slovensku. Jako doprovod se k nim přidává parta Brutally Deceased.

Je to dvacet let, co kapela Krabathor vydala kultovní desku Lies, a více jak deset let, co tahle parta neexistuje kvůli sporům ústřední dvojice Cristophera a Bruna. Ale to ví přece každý fanoušek české death metalové scény. A taky ví, že tohle je minulost a kapela Krabathor se už loni vrátila zpět na scénu na festivalu Brutal Assault. Jednalo se o velmi zdařilý koncert, který rozhýbal nápad definitivního reunionu. V tomto smyslu čeká kapelu Krabathor turné po sedmi českých a slovenských městech v nejsilnější sestavě právě z alba Lies, a to i přes to, že Christopher v současnosti žije v USA.

„Na základě četných žádostí fanoušků, zejména těch, kteří neměli možnost se zúčastnit letošního festivalu Brutal Assault, jsme se společně rozhodli, že těmto žádostem vyhovíme a na jaře příštího roku přidáme ještě několik klubových koncertů v Čechách a na Slovensku. Abychom to ale nesváděli jenom na vás. Důležitým impulsem pro toto rozhodnutí byl i fakt, že vystoupení na Brutal Assaultu na které jsme čekali, poněvadž jsme předem neměli tušení, jak vše vzájemně zafunguje, dopadlo skvěle. Naše osobní vztahy jsou v této chvíli opět velmi dobré a my máme chuť se znovu sejít na pódiu. Budeme se těšit i na vás,“ potvrzuje celý nápad sama kapela.

Krabathor po celou dobu turné doprovodí taktéž tuzemští a metaloví Brutally Deceased. K jednotlivým koncertům se připojí ještě další lokální support. A protože koncert v Uherském Hradišti byl už na začátku ledna beznadějně vyprodaný, kapela Krabathor zde přidala další koncert hned následující den. Budou následovat i další města?

 

Termíny šňůry:

16. 3. – České Budějovice (+ Mortifilia)

17. 3. – Praha (+ Dysangelium)

18. 3. – Ostrava (+ Disfigured Corpse)

19. 3. – Bratislava (+ Typhoid)

20. 3. – Košice (+ Perversity)

21. 3. – Uherské Hradiště (+ Six Degrees Of Separation)

22. 3. – Uherské Hradiště (+ Suburban Terrorist, Dissolution)


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.