Maskovaný lišák Slow Magic už brzy vystoupí v MeetFactory

Slow Magic | Zdroj: facebook.com

Už potřetí se tajemný Američan ukrývající se pod pseudonymem Slow Magic představí pražským fanouškům dobré muziky. Karta protentokrát padla na smíchovskou MeetFactory, kde už v úterý 24. června vystoupí v rámci celosvětového turné spolu s islandským projektem Low Roar.

O chlápkovi, co si říká Slow Magic a vystupuje výhradě v masce pestrobarevné lišky, toho vlastně nikdo moc neví. Když si o něm na internetu budete chtít něco přečíst, kromě popisu neznámý imaginární kámoš se toho až tak moc nedozvíte. Tahle superhrdinovská image hudebního Bruce Wayna snad má své opodstatnění a snad i tvoří zajímavý marketingový tah. Ať je to jakkoli, tajemství lidi odjakživa bavilo a přitahovalo (své o tom ví třeba Daft Punk nebo SBTRKT), a právě toto zřejmě u Slow Magica hraje zásadní roli. Svou tváří nechce rozptylovat, chce, abychom se soustředili jen na muziku.

Zajímavým prvkem jeho produkce je fakt, že se výrazně liší, pokud hudbu posloucháte z desky, nebo pokud jej vidíte vystupovat naživo. Melancholický chillwave a pohodová elektronika s dominantním arzenálem bicích na desce působí jako uklidňující pohlazení po duši; naživo máte dojem, že jste se ocitli uprostřed rituálních, energických oslav příchodu jara. Obě tyto polohy tvoří zásadní složku Slow Magicova umu s mašinkami a není dvakrát důležité, která z nich zrovna převyšuje druhou.

Debutové album ▲(Triangle) vyšlo na jaře před dvěma lety. Zatím poslední zmínky se vztahují ke skladbě Youth Group, která spatřila světlo světa před několika měsíci a předznamenává novinkové album, na kterém Slow Magic prý usilovně pracuje. Vedle vlastní tvorby se intenzivně věnuje i remixům (Sun Glitters, Delorean, Gold Panda,…).

Společně se Slow Magic vystoupí v pražské MeetFactory v Reykjavíku usazený Američan Ryan Karazija se svým one-man projektem Low Roar, jehož snový elektro-folk okořeněný čímsi typickým islandské muzice má tendenci chytit za srdce a nepustit. Uvidíme… Celý koncert vás na webu MeetFactory vyjde na 250 korun, v obvyklých předprodejích zaplatíte 250 korun + poplatky, na místě to bude za 350.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).