Na brněnský Urban Rock zavítají Enter Shikari a Little Big

Rou Reynolds, Enter Shikari - Aerodrome 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Rockový festival Urban Rock je nová součást multižánrového Maratonu hudby Brno. Jaké kapely si pro první ročník rockové scény přichystali?

V průběhu tří letních dnů 10. – 12. srpna, bude brněnská novinka Urban Rock rozdělen do dvou areálů. První den proběhne start festivalu programem na koupališti Riviéra, zbývající dny se budou odehrávat zejména na brněnském výstavišti.

V čele první várky oznámených kapel stojí anglická směs hardcoru, dubstepu a spousty dalších charakteristických prvků pro Enter Shikari, kterým je české publikum dobře známé. Spolu s nimi vystoupí na Urban Rocku legendární The Adicts a kontroverzní rave skupina Little Big, kteří se u nás taky těší velké oblibě.

Málokdo umí odpálit takovou show jako Eskimo Callboy, o tom se Brno v srpnu nepochybně přesvědčí. S tím jim pomůžou i hardcore kapely jako Evergreen Terrace a Madball. Rapové zastoupení obstará Dope D.O.D., kteří spolupracovali například i s českou horrorcore smetánkou Sodoma Gomora. Zahraniční kapely doplňují Perkele, Dog Eat Dog a další.

Ani fanoušci domácích věcí nebudou ochuzeni. Jako vždy šílenou show předvedou Hentai Corporation. Kromě nich se můžeme těšit třeba na populární Imodium, Muchu nebo Circus Brothers. Vstupenky jsou k sehnání v síti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 225 Článků
Jsem student literární tvorby v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz