NEXT Fest 2014 přiveze do Kralup i Mika Terranu

Mike Terrana | Foto: Inna Holodnyak

Hudební festival NEXT Fest se zrodil před třemi lety. Letos se ale poprvé předvede pod širým nebem. A s hvězdou světového formátu.

Pořadatelé festivalu NEXT Fest si dali roku 2013 nutnou pauzu, aby se letos hudební akce vrátila v poněkud jiném rozložení. Nejenže prvně přivítá zahraničního interpreta (pokud nepočítáme The Roads, kteří zahráli na prvním ročníku, když kapelu tvořili čtyři Češi a jeden Australan – pozn. red).

Headlinerem NEXT Fest Open air 2014 je známý bubeník, který má mimo jiné i zápis v Guinnesově knize rekordů, Mike Terrana. Ten hraje na bicí i pro Tarju Turunen, s kapelou Masterplan a s vlastní skupinou Terrana Band. Do Kralup nad Vltavou zavítá se sólovým projektem s názvem Sinfonica. To je vlastně klasická hudba doprovázena špičkovou hrou na bicí.

Mezi dalšími interprety letošního ročníku v Kralupech nad Vltavou nechybí skupina Nebe, benešovští ATD, dívčí punk-rock’n’rollové kvarteto Sour Bitch, stále se zlepšující zakázanÝovoce či jeden z objevů loňské sezóny, kapela Lola běží. Několik vystupujících si pořadatelé ještě nechávají v rukávu a budou je postupně oznamovat.

Vstupenky na festival NEXT Fest Open air 2014 ještě v prodeji nejsou, první vlna předprodeje se ovšem rozeběhne už během následujícího týdne a lupeny budou k mání za 350 korun včetně všech poplatků v síti Ticketstream. Festival proběhne 19. července na fotbalovém hřišti Čechie Kralupy.


Napište komentář