České Hrady na Rožmberku absolutně ovládli Marpo a Divokej Bill

Marpo & Troublegang, Hrady CZ 2018 | Foto: Kamil Klekar, MonsterMusic

Čtvrtou zastávkou putovního festivalu Hrady CZ byl o víkendu Rožmberk nad Vltavou. Jako tradičně probíhal festival ve dvou dnech, přičemž oba dva dny nabízely velmi rozmanitý program. Pořadatelé vsadili na jistotu a na programu se tak objevily stálice hudební scény, ale premiérově se představili i Voxel, zpěvačka Lenny, Marpo & TroubleGang či kapely Slza, Jelen a Škwor.

Fotoreport: Pipes & Pints, Marpo, Škwor nebo Monkey Business, 4. 8. 2018, Rožmberk nad Vltavou

V pátek nejvíc zazářil Marpo

Páteční program nabídl koncerty Monkey Bussines, Horkýže Slíže, Pipes & Pints či Škwor, ale patrně největší úspěch sklidili Marpo & TroubleGang. Strhující show při vystoupení vytvořila mezi lidmi ohromující atmosféru, o níž si jiní čeští hudebníci mohou nechat jenom zdát. Nabitá show pokračovala, když si Marpo sedl za bicí a vygradovala, když skočil mezi lidi.

Z publika se během vystoupení několikrát ozývalo věhlasné: „TroubleGang nebo nic!“

Úspěch Marpa a TG potvrzoval i beznadějně vyprodaný merch. Během večera zazněly známé skladby jako Podle sebe, Dead Man Walking či závěrečný song Dávno.

Páteční program pak definitivně uzavřela kapela Škwor s hitem Síla starejch vín.

Sobotní výheň s Tomášem Klusem, Voxelem nebo Jelenem. Závěr patřil Divokýmu Billovi

První zvučnější jméno účinkujícího, které se objevilo v sobotním programu, byl Tomáš Klus, jenž vystupoval v pravé poledne. I na něj patrně mělo vliv horké letní počasí, což se projevilo v písni Sibyla, kdy mu opakovaně vypadl text. Jako záchranný prvek pak zapůsobil Jiří Kučerovský. Jako tradičně Klus během vystoupení nevynechal možnost skočit do publika či vytvářet nové taneční kreace. Osudným se mu stalo rozpálené pódium od přímého slunce, kdy si bosý Klus zřejmě popálil plosky chodidel. Z Tomášovy bohaté zásoby hitů jsme slyšeli Dobré ráno, Pánubohu do oken, Marie, Chybíš mi, A pak a závěrečnou Mantru.

Fotoreport: Tomáš Klus, Jelen, Majk Spirit nebo Rybičky 48, 5. 8. 2018, Rožmberk nad Vltavou

Vystoupila ale taky celá řada dalších interpretů, jako Slza, energická Lenny, Vypsaná fiXa či Voxel.

Voxel svým ač velmi stroze působícím představením řadu lidí mile překvapil. Jeho známý remix, složený z 27 písní na čtyři akordy, které pochází od českých a slovenských interpretů, velmi pobavil. Mohli jsme tak prostřednictvím Voxelova milého hlasu slyšet Anetu Langerovou, Tomáše Kluse, UDG, Kryštof, Chinaski, ale i Xindla X či Rybičky 48. Velkou podporu mu ukázali fanoušci v závěrečné písni V naší ulici, když Rožmberkem unisono znělo: „On se zbláznil docela, lálá…“

Velký ohlas sklidil i Jelen s Kateřinou Marií Tichou, kteří zahráli hity jako Vlčí srdce, Klidná jako voda, Magdaléna, či Jelen.

V rozjetém programu pokračovala kapela Rybičky 48, která nevynechala jako tradičně svou ohňovou show nebo Mandrage – ti přivezli pro změnu efekty pěnové.

Headlinering festivalu České Hrady letos patří kapele Divokej Bill, která svému závazku dostála. Kapela letos oslaví 20 let vzniku a zřejmě proto zahrála průřez celou svou tvrbou. Zazněly tak skladby jako Dobrý časy, Pecka, která ti nedá spát, Láska, Tsunami, Čmelák, ale i Plakala nebo pomalejší Rozárka. Divokej Bill zkrátka byl skvělé zakončení dvoudenního hudebního maratonu.

Festival České Hrady se nyní přesune na Veveří.

Text: Lada Sojková


Napište komentář