Flatbush Zombies v Lucerně ukázali, jak se dělá pořádná rapová show

Flatbush Zombies | Zdroj: stereogum.com

Flatbush Zombies včera přijeli do Prahy rozpoutat peklo se svou See You In Hell Tour. Rapová trojice z New Yorku představila ve vyprodané Lucerně nejnovější desku Vacation In Hell.

Brooklynská skupina si se sebou přivezla hned dva supportující umělce. Nyck Caution a Kirk Knight během svých krátkých setů zvládli rychle rozehřát pomalu se zaplňující klub.

Flatbush Zombies na pódium o půl jedenácté a ke svému příchodu si nechali zahrát klidné tóny skladby Ain’t No Grave od Johnnyho Cashe. Country tempo však rychle změnili na rap a už během prvních pár minut bylo poznat, že si na nové album fanoušci rychle zvykli. Zejména při songu Headstone, který má v textu plno odkazů na slavné rappery, jste si museli dávat na většině míst pořádný pozor, pokud jste se nechtěli ocitnout v mosh pitu. Kromě toho ale Flatbush Zombies předvedli i dvě zcela nové písně, které ještě nebyly oficiálně vydány.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Proč je rap novodobým rockem?

Při svých skladbách trojice hecovala fanoušky dost agresivní stylem, ukázala ale i klidnější stránku. Nejen při svém občasném a krátkém promlouvání k publiku, ale například i písní Trapped. Na tento emocionální song, který je o myšlenkách na sebevraždu, zůstal rapper Eric Arc Elliot na pódiu sám a drásavým zpěvem dokázal, že umí mnohem víc, než jen rapovat.

See You In Hell Tour si musel snad každý fanoušek Flatbush Zombies užít na sto procent, protože tahle partička znovu předvedla, že prostě umí dělat skvělé shows. I takové maličkosti jako vyzvánění telefonu, které značilo začátek oblíbeného tracku New Phone, Who Dis, utvářely po celou hodinu a půl vystoupení výbornou atmosféru. Navíc jsme se kromě novinek z posledního alba Vacation In Hell a starších populárních skladeb dočkali třeba také coveru Toxicity od System of a Down. A i přes šílené horko v klubu se nedalo ani publikum zahanbit a rozjelo včera pořádnou párty.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 213 Článků
Jsem student literární tvorby v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz