Icon for Hire si získali vyprodané Café V Lese již v začátku

Icon for Hire, Praha 2018 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Americké duo z Illinois, Icon For Hire, si po letech opět zahrálo pro české fanoušky. Tentokrát šlo ale o jejich samostatný koncert a ikoničtí byli už od samého začátku.

Poprvé se Icon for Hire v Česku představili, když zde předskakovali čím dál populárnějším Hollywood Undead. Až nyní však přišel ten správný čas na jejich samostatný koncert, kde vystoupili jako ti hlavní z celého koncertního večera. Jako předskokany si k sobě přizvali dívčí duo Riot Child. Každá z dívek však bohužel ještě jako “child” vypadala a o nic zajímavější nebyla ani jejich hudba. Ta se opírá především o prvky popu a silné dávky elektroniky. Většina písniček zněla dost podobně. Abychom je ale jen nehanili, musíme zmínit, že Amanda Riot je opravdu charismatická a obecenstvo si umí získat.

Icon for Hire odstartovali svůj večer s mírným zpožděním, které způsobil neurčitý technický problém. Na pódiu tak místo kapely pobíhala několik minut skupinka techniků s baterkami. Co ale hledali, se zjistit nepodařilo. Nejspíš to však nebylo nic závažného.

Fotoreport: Foto: Icon for Hire a Riot Child, 10. 5. 2018, Café V lese, Praha

Zpěvačka Ariel s charakteristicky růžovými vlasy si podmanila posluchače už v prvních minutách. Během úvodní písně pak udělala něco, na co by si troufl jen málokdo – mikrofon natočila k publiku a nechala část textu odzpívat dav vyprodaného klubu. Něco takového se nevídá ani u skupin světového formátů. Fanoušci ale hned bez dlouhého pobízení věděli, co mají dělat. Večer od samého startu příjemně utíkal a nikdo se nenechal rozhodit ani absencí vzduchu. Prostředí klubu připomínalo spíš deštný prales. Nic si z toho ale nedělala ani frontmanka, která pálila jeden song za druhým. Nechyběli tak například Pulse, Supposed To Be či Iodine. Během setu pak nastala kratičká pauza a zpěvačka se vrátila zpět v chlupatém růžovobílém kožichu, který by jí mohl závidět i Leoš Mareš. Závěrem nesměla chybět Make a Move společně s Get Well.

Duo má u nás rozhodně dobře našlápnuto. V následujících letech by si tak Icon for Hire mohli vyzkoušet i naše o něco větší kluby. Arielin hlasový projev je na skutečně vysoké úrovni a některá větší jména by se od ní i od celého dua mohla leccos přiučit.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 335 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.