Kralupy ožily díky hudbě Pipes and Pints

Pipes and Pints | Zdroj: facebook.com

Kralupské hudební publikum je hodně nevyzpytatelné. Pořadatelé mu na pátek 22. listopadu nadělili Pipes and Pints spolu se dvěma předkapelami.

Otevíračka místního kulturního domu byla stanovena na osmou večerní a první tóny, které se daly považovat za poslouchatelné, zněly ze sálu o půl hodiny později. Daily Project, kteří přijeli z Děčína, se starali o to, aby první fanoušci neměli dlouhou chvíli při čekání na své oblíbence.

Daily Project zaujali snahou a singly Juliet či About nothing, který je, jak řekl sám zpěvák, o ničem. About nothing prý vznikl ve chvíli, kdy nevěděli, co napsat. Hudebně je tato kapela ještě spíše polotovarem, ale pokud se snaha dá počítat do úročení muzikálního účtu, určitě se vyplatí vložit své investice právě na něj.

Druhou předkapelou se stala ryze dámská skupina Sour Bitch. Čtyři děvčata předváděla líbivou show a bubenice při pití svého bílého rovnou z láhve (správná to rockerka) rozhazovala svým blonďatým hárem na všechny světové strany. A to možná přidala i nějakou navíc. Škoda jen, že doprovodné vokály byly slyšet více, než hlavní zpěv.

Vernisáž uprostřed koncertu

Stává se, že začátky vystoupení nebývají zrovna na čas, aby ale kapela začala hrát dříve, než bylo avizováno, je spíše raritou. To přesně se stalo pátečního večera v Kralupech nad Vltavou, kdy Pipes and Pints spustili svůj koncert asi o patnáct minut dříve.

To už byl sál celkem naplněn a zpěvák kapely Mike House roztahoval v jednu chvíli ruce na znamení, že se má dav rozestoupit. Vytvořil tak uličku pro dudáka Vojtu Kalinu, který se jí prošel za zvuku svého nástroje. Zároveň už byla v plném proudu i vernisáž obrazů na Mikově těle (jak už prý bývá tradicí).

Kapela dokázala v místním kulturáku vytvořit perfektní atmosféru a za lidovou cenu zanechat vynikající dojem z poslechu i podívané. Pokud se objeví i ve vašem městě, rozhodně si ji nenechte ujít.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...