Nezastavitelný rock’n’roll a večer plný bizáru: To byl první ročník Liquid Night

Johnny Firebird
Johnny Firebird | Zdroj: oficiální web kapely

Brněnský rockový klub Mersey se v sobotu večer otřásal v základech. Svou premiéru tam totiž zažila Liquid Night, tedy noc plná rock’n’rollu, které kralovali němečtí Johnny Firebird.

Nepřející počasí sobotního večera mohli brněnští rockoví fanoušci obelstít návštěvou klubu Mersey. Tam už od sedmé hodiny zněly ostré kytary a hutné bicí, byť nejdříve v podání kapely složené pouze z něžného pohlaví, Poison Sweets. Tato dívčí formace výtečně připravila postupně se rozrůstající publikum na příchod svých kolegů, pořádajících Liquid Jesus.

S těmi už pak přicházela s každou minutou silnější a silnější rocková smršť. Rychlé riffy střídaly bizarnosti na pódiu a kdo kapelu za poměrně krátkou dobu její existence ještě nepoznal, ten měl již po pár skladbách jasno. Blížících se devět hodin však dobře dávalo najevo, že ještě není zdaleka konec.

Jestli obě předchozí kapely dokázaly rozdovádět publikum, těžko by se dalo hledat sloveso pro to, co se podařilo německé hlavní hvězdě Johnny Firebird. Kapela z Regensburgu zavítala do Brna vůbec poprvé, no skoro to vypadalo, jako by tu byla stejně doma jako Liquid Jesus. Ať už šlo o novinky nebo starší, i tak českému publiku zjevně známé kousky, svůj drive si Johnny Firebird drželi po celé vystoupení a tempo vesměs jen a jen navyšovali.

Do velkých rockových festivalů měla letošní Liquid Night pochopitelně daleko, není se ale moc čemu divit, spočívala totiž trochu v něčem jiném. Klub Mersey se ukázal jako ideální místo pro pořádání noci, na kterou příchozí rockeři jen tak nezapomenou, pokud si tedy po afterparty něco pamatují.

„Tak nám Němci zase ukázali, jak se to dělá,“ ozvalo se po skončení show sálem. Na vytvoření té správné rock’n’rollové atmosféry se však bezesporu rovným dílem podílely všechny tři kapely a my se můžeme jen těšit na výběr pro příští ročník.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 238 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student informačních technologií v Ústí nad Labem. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.