Vojtaano vydal a pokřtil debutovou desku The Beast Of Vojtaano

Vojtaano | Foto: Lukáš Loužecký, MonsterMusic

Vojta Záveský alias Vojtaano konečně vydává svou debutovou desku The Beast Of Vojtaano. Shromáždil na ní to nejzajímavější z dosavadní tvorby a pokřtil ji ve vyprodané Malostranské Besedě.

Vojtu Záveského může znát z řady oblíbených českých seriálů v čele s Ulicí, Kriminálkou Anděl nebo Případy 1. oddělení. Vedle toho je ovšem i vášnivým hudebníkem. Má rád rap, blues a mnoho dalších stylů, o čemž svědčí i jeho různorodá deska. Nejvíce na sebe upozornil hity Budulínek vs. Galatní Jelen, která ovlivnila několik generací takřka od nejmenších po ty nejstarší. V poslední době se nejvíce proslavil spoluprací s Jakubem Štáfkem alias Lavim, kterému složil a nahrál skladbu Lavina pro jeho internetový seriál Vyšehrad. Letos navíc přidal i fanouškovskou hymnu Derby, kde společně s Lavim hodnotí úroveň nejznámějších pražských klubů Sparty a Slavie.

Na své desce pracoval poměrně dlouho, takže se není čemu divit, že se jedná hned o dvojalbum. Naleznete na něm dvacítku songů. Vojtaano jich má v rukávu ještě daleko více, ale většina z nich nemohla být nahrána kvůli autorským právům – předělávky Manu Chao nebo Johnnyho Cashe. I tak se k vám ovšem dostane slušná porce zábavy prostřednictvím jeho výborných textů. Nebojí se v nich totiž opřít do různých témat s opravdu peprným slovníkem. Původně chtěl na desku dát nálepku od 18 let, ale prý to nakonec není potřeba.

The Beast of Vojtaano je v podstatě rozdělené na dvě části. V první ukazuje svou folkovou tvář, kdy se řadí mezi dnes tolik populární písničkáře. Posléze ovšem zve své fanoušky do hip-hopového světa. Za pomocí beatů rozjíždí zcela jiný druh tvorby, který posouvá celé toto dílo naprosto jiným směrem. Vedle zmiňovaných stylů se dočkáte i trochy reggae nebo téměř drum&bassových tónů.

Křest této desky proběhl v pražském klubu Malostranská Beseda. Rapper a písničkář si pro tuto příležitost pozval i řadu hostů. Vedle doprovodné kapely se jednalo zejména o legendárního DJ Ba2s alias Basse z kapely Chaozz. Nechyběla ani populární herečka a šansoniérka Ester Kočičková nebo folkař a stand-up komik Arnošt Frauenberg. Jednalo se o výjimečný koncert, protože v něm zazněly i songy, které Vojtaano obyčejně nehraje. Navíc doprovod živé kapely či DJ Ba2se nevidíte u tohoto zpěváka každý den. Vojtaano se dočkal standing ovation a obrovskému potlesku, který si celé toto vystoupení rozhodně zasloužilo.

Natočili jsme pro vás nejdůležitější okamžik večera, samotný křest.


Napište komentář