TIP REDAKCE: Americký zpěvák s českými kořeny Josh Krajcik, který okouzlil v X Factoru

Josh Krajcik | Zdroj: themortonreport.com

Americká soutěž The X Factor každý rok produkuje desítky zpěváků a kapel, které sice v soutěži uspějí a v průběhu mají velkou fanouškovskou základnu, ale za pár týdnů si téměř nikdo nevzpomene ani na jejich jméno. Jedním z nich ale není Josh Krajcik, 36letý americký zpěvák s českými kořeny, který jistě patří mezi ty, jež stojí za to si zapamatovat.

Nadějného zpěváka Joshe Krajcika zpěv uchvátil, když byl ještě dítě. Ve 12 letech dostal od svého otce první kytaru a už v šestnácti předstíral starší věk, jen aby mohl vystupovat v klubech. Jednou dokonce přesvědčil majitele, že mu je o šest let více, tedy 22, a to jen proto, aby za koncert dostal zaplaceno. Od té doby vystupoval buď sólo, nebo s kapelami.

Od roku 2011 pak působil v kapele Josh Krajcik Band, která vznikla náhodou na jednom z koncertů, kde Josh sháněl bubeníka, jenž by ho v průběhu večera doprovodil. Kapela se stala úspěšnou, vydala několik alb, Ghosts, Atavistic Josh Krajcik, a také vystoupila na několika festivalech po Spojených státech.

Úspěch v X Factoru

Josh v X Factoru zabodoval již v začátcích a díky singlu At Last se dostal například přes Simona Cowella a video z jeho konkurzu mělo úspěch i na kanále YouTube, kde ho již zhlédlo přes 15 milionů uživatelů. Odtud se mu podařilo dostat až do finále, kde zazpíval mimo jiné například písničku Jar of Hearts od zpěvačky Christiny Perri. Celkově pak v soutěži The X Factor skončil na skvělém druhém místě.

Vlastní album

Po soutěži začal Josh pracovat na svém vlastním albu a nadále koncertoval po Státech. 2. dubna roku 2013 pak vydal své první album s názvem Blindly, Lonely, Lovely. Kdo však čekal, že se z tohoto zpěváka vyklube pořádný metalista, ten byl na omylu. Jak se vám jeho písničky líbí? Nás si svým plným, charismatickým hlasem rozhodně získal.


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)