Colours of Ostrava 2015: První jména jsou na světě

Robbie Shakespeare and Sly Dunbar | Zdroj: Facebook.com

Jména prvních účinkujících na příštím ročníku Colours of Ostrava jsou venku a zní velmi slibně. Areálem Dolních Vítkovic se ponese vlna jamajského reggae.

I když do dalšího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava zbývá ještě více než půl roku, pořadatelé do éteru již vypouští první jména účinkujících. Bude se jednat tak trochu o unikát, protože dojde ke spojení několika velkých umělců, kteří se rozhodli uspořádat společný koncert. Na jednom pódiu se tak sejdou několikanásobní držitelé cen Grammy Sly Dunbar a Robbie Shakespeare spolu s norským trumpetistou Nilsem Petterem Molvaerem, jeho dvorním kytaristou Eivind Aarsetem a finským zvukovým elektromágem Vladislavem Delayem.

,,Pro jednorázové turné v příštím roce nazkouší tito prvotřídní hudebníci speciální koncertní program. Jak přesně bude vypadat, v tuto chvíli nevíme, ale očekávání jsou po celém světě vysoká. Všichni zúčastnění jsou totiž známi překračováním žánrových hranic, objevováním nových hudebních možností a vizionářstvím,” říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Již zmínění Sly Dunbar a Robbie Shakespeare výrazně zasáhli do vývoje moderní funky music, když pomáhali doladit rytmickou kostru jamajského raggae. Spolupracovali s takovými hudebními velikány jako jsou například Mick Jagger, Carlos Santana nebo třeba i Paul McCartney.

Stejně úspěšný je i trumpetista a skladatel Nils Petter Molvaer, průkopník v mísení severského jazzu s elektronikou, drum´n´bass, rockem a dubem. Již v roce 2011 jej mohli návštěvníci Colours of Ostrava slyšet, když nahradil nemocného amerického trumpetistu Jona Hassela. Ten při rozhodování, kdo za něj zaskočí ani chvíli neváhal a doporučil právě Nilse. A co Vladislav Delay? Na jeho živém samplingu se stanete závislí.

Čtrnáctý ročník festivalu se uskuteční od 16. do 19. července 2015 a první vlna nejlevnějších vstupenek je již vyprodána. Zdá se, že zde rozhodně není důvod na nic čekat. Pro každého festivalového nadšence je povinností mít vstupenky minimálně do Vánoc. Koupit si je můžete v síti Eventim nebo v e-shopu Colours of Ostrava.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.