SLZA vypouští další nadějný singl Celibát

SLZA | Foto: Tomáš Nosil, Universal Music

Dvojice SLZA vydává po veleúspěšné skladbě Lhůta záruční novou skladbu Celibát. Ambicemi, které získali prvním singlem, ani nyní nešetří.

Popové duo SLZA patří k nadějnému objevu české hudební scény letošního roku. Debutová skladba Lhůta záruční sklízí jeden úspěch za druhým. Kromě toho, že je již několik týdnů nejhranější českou skladbou v tuzemských rádiích, zhlédnutí klipu k písni čítá přes tři milióny. „Věřili jsme, že Lhůta záruční by posluchače mohla zaujmout. Zájem, který vyvolala, ale nečekal nikdo. Pozitivní reakce a ohlasy jsou pro nás strašně motivující,“ říká kytarista Lukáš Budil.

Rozhovor: Duo SLZA: Naše tvorba stojí na třech pilířích: melodických písničkách, češtině a moderním zvuku

Nyní přišla chvíle, kdy musela dvojice Lukáš Budil a Petr Lexa potvrdit své kvality další písničkou, a přichází se skladbou Celibát. „Text písničky je postaven na protikladech symbolizující překážky, které musíte překonat, abyste zachránili vztah,“ představuje skladbu Lukáš. Skladba se nijak neodchyluje od stylu, který nasadili ve skladbě minulé. Hlavních rolí se chopili sami autoři spolu s modelkou Barborou Zelenou symbolizující ženu mezi dvěma muži. Videoklip se natáčel na zámku Liblice a režie se ujal režisér Vít Karas, který mimo jiné stojí i za několika klipy Xindla X, patrona dvojice SLZA. „Písnička byla nesmírně chytlavá a inspirativní od prvního poslechu, což je pro mě rozhodující, abych byl pro ni přínosem, nikoliv hrobníkem. Od první chvíle jsem viděl obrazy touhy, krásy a vášně, ale jistou hořkost z nemožnosti naplnění a míjení. Tenhle pocit jsme se s mými spolupracovníky snažili vtisknout do naší vize,” říká Karas.

Momentálně je duo SLZA ve studiu, kde s producentem Daliborem Cindlinským jr. pracují na materiálu pro debutovou desku a koncerty. „Nemůžeme se dočkat, až naše písničky budeme hrát naživo. Skládání a nahrávání ve studiu je krásná práce, ale až na koncertě vidíte okamžité reakce lidí, vnímáte je, jste v bezprostředním kontaktu,“ těší se Petr a Lukáš doplňuje: „Slza je dvojice, na koncertech s námi však budou vystupovat tři doprovodní muzikanti. Koncertní podoba písniček bude stejná jako znají posluchači z nahrávek.“


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.