Android Asteroid v Lucerně pokřtili svůj suvenýr z Abbey Road

Android Asteroid | Zdroj: facebook.com

V Lucerna Music Baru tuto středu proběhl speciální koncert zázračných Android Asteroid, během kterého pokřtili desku Live at Abbey Road/Red Bull Studios London/Smecky Studios Prague, která reflektuje loňskou pouť kapely za splněním jejího nahrávacího snu.

Svérázný tuzemský projekt Android Asteroid během své relativně krátké existence opsal setsakra dlouhou trajektorii a sebevědomě pokračuje na své zářivé dráze. Kam dál ho pozoruhodná cesta zavede se nechme překvapit, do Lucerna Music Baru jej nicméně tento týden po čase zavedla milá příležitost – křest alba, které si nadělili jako výsledek téměř zlidovělého příběhu o putování po nahrávacích studiích Ve Smečkách a londýnské Abbey Road. Ano, tentokrát dostala spršku šampaňským deska živých nahrávek Live at Abbey Road/Red Bull Studios London/Smecky Studios Prague.

Setkat se s Android Asteroid je vždycky jedinečná událost, už jen z toho důvodu, jak zřídka naživo hrají. Dát dohromady celý band je s ohledem na extrémní vytížení všech jeho členů holt náročný úkol. Tentokrát se zadařilo a stejně jako v prosinci, kdy se v Lucerně kapela objevila naposledy, se i nyní ve vzduchu nesla slavnostní atmosféra, a to nejen díky tomu, že důvodem setkání byl křest srdečního liveka. Večer byl pro kapelu důležitý i proto, že během něho udělala symbolickou čáru za jedním neuvěřitelně plodným obdobím a vykročila do dalšího.

Android Asteroid se Lucerně představili ve standardně nadstandardní formě a náladě plné optimismu. Kapele se podařilo etablovat jako jeden z nejpozoruhodnějších domácích projektů, který má díky snadno identifikovatelnému rukopisu a neotřelému experimentování s hypnotickými down-tempovými rytmy potenciál stát se senzací nejen u nás doma. Sehraní, sebejistí a mezi svými přirozeně bez žádné velké pompy ani proslovů odehráli poklady, které na desce najdete, a názorně při tom demonstrovali, že když máte dost vůle a odhodlání, nic není nemožné.

Produkce z jejich špičkové dílny se naživo stála dokonalým zážitkovým materiálem díky přehlídce ryzího muzikantství, kterého se vám v provedení Android Asteroid pokaždé dostane. Na pódiu vystoupili jako homogenní maxi těleso plné osobností, mezi kterými najdete samá zvučná jména jako Tomáš Konůpka (bicí), Marta Minárik (basa) Miloš Dvořáček (perkuse), Lukáš Martinek (kytara) a Viliam Béreš (klávesy). Jako zvláštní host se tentokrát namísto Jana Steinsdörfera za původním syntetizátorem Polyvoks z osmdesátých let objevil talentovaný mladík Nèro Scartch. Nejvýraznějším elementem ale jako vždy byli frontman & women, vokalisti Jan Pospíšil a Anna Almeida. Oba jsou vlastníky sametových hlasů a po celý koncert zůstali věrni svému hřejivě soft hlasovému projevu. Zatímco Honza Pospíšil se v něm pohybuje v téměř neměnné poloze, Anna si jede tak trochu po vlastní ose a spolu s početným ansámblem vytváří náladu. Pokaždé, když se vložila do věci a ještě k tomu nasadila svůj zářivý úsměv, celá Lucerna rozkvetla. Kromě sladkého notování umí přejít i do dramatičtějších poloh, těch ale Android Asteroid měli zařazeno v repertoáru spíše poskrovnu. Nejenergičtějším okamžikem se tak jako obvykle stala bouřlivá skladba Marléne.

Android Asteroid během ozkoušeného set-listu překvapili zařazením zbrusu nové maxi skladby Move o několika navzájem propojených kapitolách a celých dvaceti minutách hracího času. Kapela na ní nepatrně přitvrdila a ukázala svoji temnější tvář. I tahle poloha jí nicméně nesmírně sluší. Pokud tohle je cesta, kterou se hodlá na svojí pouti do budoucna ubírat, jenom do toho! V samotném závěru koncertu pak přišel na řadu avizovaný křest desky, na který by publiku zaujetím z dění na stage možná málem i zapomnělo. Kapela se šampaňským rozhodně nešetřila. Kromě desky sektem zkropila a napojila skoro celé publikum. Jestli si ale Android Asteroid naivně mysleli, že ho tím saturuje dost na to, aby bylo ochotné vzdát se přídavku, šeredně se mýlili. Po intenzivním projevu nadšení a díků Lucerna donutila celou partu vrátit se na pódium ještě jednou a volně zaexhibovat do rytmů notoricky známé hitovky Where Did We Go Wrong. Pak už zaslouženě dostali propustku a otěží večera se chopil DJ Robot coby strůjce afterparty. Důstojné to rozloučení a návnada na příště. Držíme palce!


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.