Michal Pelant a jeho band jsou naživo ještě lepší!

Michal Pelant | Foto: Honza Mareš

V úterý večer 24. března se v klubu La Loca konal za spolupráce projektu Strunaři koncert Michala Pelanta, který je znám především z kapely Davida Kollera. Zpěvák, kytarista a skladatel spolu se svou kapelou potvrdil, že dobrou muziku zvládne udělat i sám a ještě lépe ji dokáže přednést.  

Krátce po osmé se na pódiu klubu La Loca seřadila dvojice eFEm spolu se svou doprovodnou kapelou. Filip Sázavský a Martin Chobot přehráli skladby z desky Kolem nás, kterou vypustili v závěru loňského roku. Zazněly tak skladby jako Zmatená generace, Dětské lži či Sbírka. Romantické melodie, ale i rockovější skladby ocenil především hlouček fanynek, které nezanevřely na nauku textů. Martin střídal kytary a příjemný start utekl jako voda.

Nedlouho nato přišla řada na hlavní účinkující večera, kterými byl kytarista a zpěvák Michal Pelant a jeho band. Hned se pustili do skladby Na hraně ze stejnojmenného debutového alba. Okamžitě se projevil výborný zvuk a ještě lepší zpěv, který v podstatě kopíroval kvalitu Michalova hlasu tak, jak ji můžeme znát z alba.  A desku kopíroval i repertoár. Hned druhou skladbou byla obecenstvu známá Vodopády. Michal Pelant si se skladbami hrál, dal tak vyniknout i kytarovým sólům, která jsou na albu víceméně v pozadí. Ani jeho kapela nebyla zahanbena a dohromady předváděli skvělou spolupráci. Adam Koller se sice za klávesami očividně nudil, zejména pak při jeho hře na shaker, chuť si ale spravil vzápětí, kdy si sedl za bicí místo Lukáše Pavlíka, ten se zase ujmul akustické kytary a následovalo několik songů z díly Kollerbandu. A Adam Koller se opravdu činil. Jeho energický výstup ocenilo publikum aplausem.

ROZHOVOR: Michal Pelant: Neumím dělat vtipnou sranda muziku

‚‚Hrajeme dost nahlas?‘‘ Samotný Michal Pelant se do skladeb sice opřel s vervou, nicméně jeho spolupráce s publikem působila mírně stydlivě. Ovšem skladby à la Geronimo měly ráz a spád a rozhýbaly i klub, ani ne z poloviny naplněný. Mimo to zazněly i skladby Lenky Nové. Bohužel však v tom nejlepším došly kapele písničky, a tak byl konec. Díky uzamčeným dveřím do backstage pak přidali ještě jednou skladbu Vodopády. To definitivně potvrdilo, že mají jen, jak sám Michal Pelant říká, festivalový set. To se má ale brzy změnit. Podle jeho vlastních slov má v plánu přes léto natočit novou desku.

Fotoreportáž tady!

Kapela s Michalem Pelantem v čele potvrdila své kvality a hlavně velké ambice na české hudební scéně.  Bezpochyby velmi zkušený muzikant zkrátka ví, co chce, a skládá skladby, které umí i sebevědomě přednést. Nicméně, zkušenosti z Kollerbandu se nezapřou, ať už v náladě nebo v nápadné podobnosti hlasu s hlasem Davida Kollera. Deska Na hraně je sice dobrá, ale živé vystoupení je mnohem lepší. Doporučujeme se o tom přesvědčit na vlastní uši.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.