Rock for Church(ill) už tento víkend obdrží občanku

Rock for Church(ill) | Zdroj: facebook.com

Rok se s rokem sešel a festival Rock for Church(ill) se opět chystá roztančit jinak klidný Vroutek. Už jen našlápnutý playlist naznačuje, že tento ročník bude opravdu legendární, a to nejen díky tomu, že festival obdrží občanku!

Celou slávu odstartuje v pátek již o půl jedné odpoledne kapela Doctor Victor, po nich vystoupí blázniví Hentai Corporation. I následující hodiny budou ve znamení českých kapel, jakými jsou punkáči z Visacího Zámku či Wohnouti, po deseti letech se na festival vrací i legendární J.A.R. a hned po nich naběhnou na stage první zahraniční hvězdy.

Tou první bude jamajská reggae ikona Anthony B, který se ve Vroutku měl ukázat již loni, ale kvůli problémům s úřady z toho sešlo. Po řádné dávce reggae na stage vtrhnou The Subways z Velké Británie. Tím však celý večer nekončí, páteční program na hlavním pódiu ukončí energičtí Dub Pistols, kteří zde představí své novinky z chystané desky.

Hlavní pódium sice bude uzavřené, ale areál pojede dál, respektive DJ stage, na které budou moci návštěvníci zvesela pařit až do brzkých ranních hodin. V pátek se zde ukážou jak DJské hvězdy z našich luhů a hájů, tak i ze zahraničí, jako třeba Krafty Kuts a Aphrodite.

Sobotní program započnou již v půl dvanácté Criminal Collections a poté rozezní stage Gang Ala Basta, Cocoman se svou kapelou, Zrní, Fast Food Orchestra a další české kapely. Mezi nimi zazní i tóny ska a punku mixovaného rock’n’rollem od kapely Wayward Canies, což je seskupení hudebníků z Česka, Německa a Ameriky.

Zahraničními hvězdami sobotního večera jsou Dreadzone z Velké Británie, kteří zde rozjedou svou specifickou show doplněnou o velké hity ze svého repertoáru. Hlavní hvězdou celého festivalu není nikdo jiný než otec electroswingu Parov Stelar. Své velmi dobré jméno si ve Vroutku udělal již před třemi lety a od té doby se jeho základna fanoušků jen a jen rozšiřuje. Sobotní večer nebude ošizen o DJ stage, na které si přijdou na své milovníci drum and bass, dub stepu a veškerého elektronického stylu.

Stanové městečko se otevírá pro nedočkavce již ve čtvrtek a jako každý rok je i letos zdarma. Zpoplatněno je jen auto, a to rovnou stokorunou na celý víkend. Jelikož je areál festivalu menších rozměrů a zájem o lístky je veliký, pořadatelé doporučují zakoupit vstupenky v předprodeji, protože na místě jich bude jen pomálu. V předprodeji je cena za festival 750 korun plus poplatky. Na pokladně u vstupu do Lucerna Music Baru lze lístek zakoupit bez nich, což je za takto nabušenou akci krásná cena. Vidíme se o víkendu!


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.