55 let Olympicu: Gratulovali Jiří Korn, Richard Krajčo, Petra Janů a spousta dalších

Olympic - 55 let | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Ač to zní šíleně, tak ano, kapela Olympic už vážně oslavila 55 let existence, a to velkým koncertem v O2 areně. Tisíce fanoušků, spousta hitů a několik hostů – tak vypadala více než dvouhodinová sobotní večerní show.

Krátce po sedmé večerní, bez jakékoli předkapely, prošli Olympic v doprovodu mažoretek a orchestru celou O2 arenou až k pódiu, kde poté začali skladbou My už jiný nebudem, načež Petr Janda vyzval fanoušky, aby své mobily nevypínali, aby fotili, natáčeli a z večera si tak odnesli vzpomínku, protože už tady s kapelou dlouho nebudou.

Podobné vtípky, cílené na své a kapelní stáří, pak Petr Janda zmínil v průběhu večera ještě několikrát. Například další desku kapele údajně pokřtí patolog.

Fotoreport: Olympic 55 let, 9.12.2017, O2 arena, Praha

Legendě českého rocku přišla gratulovat spousta hostů. Tím prvním byla Petra Janů, která si s Olympic střihla duet Jedeme dál. Bon soir mademoiselle Paris pak s Jandou zazpíval Milan Peroutka, který následně pasoval Martina Vajgla na oficiálního bubeníka kapely Olympic a předal mu paličky svého otce. Ten náhle zemřel v roce 2013.

Na pódiu se taky představila původní „šedesátková“ formace kapely, kde tehdy působili Petr Janda, František Ringo Čech, Pavel Chrastina a Ladislav Klein. Společně zahráli dvě písně.

Tak, jako na letošním výročním strahovském koncertu kapely Kryštof gratuloval Petr Janda, do O2 areny se zase na oplátku dostavil Richard Krajčo. Zazpívali si spolu Otázky. Nechyběl také Petr Kolář, Jiří Korn a Michal Malátný, který si přišel zazpívat jeden z největších hitů, ŽelvuSlzy tvý mámy si pak perfektně střihla Marta Jandová.

Hvězdný a slavnostní koncert Olympicu zakončily skladby Dej mi víc své lásky a Jasná zpráva, kdy byla celá arena konečně na nohou a nahlas zpívala. Petr Janda večer mimo jiné zmínil také fakt, že by se rád s kapelou dožil dvacátých let tohoto století. Upřímně, z takové dávky energie, kterou společně v O2 areně ukázali, o tom nemůže být pochyb.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.