Beznadějná romantika Cigarettes After Sex pohltila vyprodaný klub Roxy

Poklidní snílci Cigarettes After Sex navštívili již po několikáté Českou republiku. Jejich pražské vystoupení však nebylo jen pouhou ukolébavkou. Svou jedinečnou performancí a stylem sklidili u svých českých fanoušků úspěch, a to nemuseli mít ani žádnou předkapelu.

Na začátek samotného vystoupení známé ambientní kapely Cigarettes After Sex si museli příznivci chvíli počkat. Jako menší naladění publika měla americká skupina totiž na úvod přichystané tématické video, které se skládalo z černobílého plátna s doprovodem melancholického akustického instrumentu. Po několika minutách se začal pomalu objevovat text jedné z nových písní You’re The Only Good Thing In My Life, která je součástí druhého studiového alba Cry. Avšak promítání trvalo půl hodiny, a tak se nebylo čemu divit, že publikum ztrácelo již po chvíli pozornost a v davu se začal ozývat hlasitý šum.

Fotoreport: Cigarettes After Sex, 20. 11. 2019, Roxy, Praha

Navzdory zdlouhavému začátku se po příchodu kapely naprosto změnila atmosféra a nedočkavý dav utichl. Všichni s nadšením vítali přicházející čtyřčlennou skupinu v čele s Gregem Gonzalesem. Jakmile se rozezněl v sále něžný zvuk instrumentů, všechny věrné posluchače potěšila melodie písně Opera House. Nicméně většího úspěchu se kapela dočkala  u písně Don’t Let Me Go, kde od samotného začátku začal dav hlasitě projevovat své nadšení a u písně Sweet se rozezněl dokonce zpěv publika společně s Gregem. Součástí čtvrtečního balíčku byla i zamilovaná skladba Falling In Love a z prvního alba nesměla chybět ani píseň Nothing’s Gonna Hurt You Baby.

Během vystoupení předávali svým fanouškům velké množství energie a ti jim zpětně dávali zřetelně najevo, jak vděční jsou za jejich příjezd. Vždy při přiblížení hlavního frontmana hrajícího na kytaru začali být fanoušci plní entuziasmu. V průběhu vystoupení nechybělo ani černobílé plátno, na kterém se promítaly jemné rysy přírody či žen a příjemně tak doplňovaly celkovou show o vizuální požitek.

Rozhovor: Cigarettes After Sex: Jedna věc naše fanoušky spojuje – jsou to všechno romantici

Všudypřítomná nostalgie, nekončící zamilovanost a intimita je už u Cigarettes After Sex pravidlem, kterou si nelze odmyslet. Od své premiéry v pražském Chapeau Rouge v roce 2016 si zde vybudovali silnou fanouškovskou základnu a při letošním koncertu všem dokázali, proč tomu tak je. Na konci vystoupení se fanoušci dočkali i vyslouženého přídavku v podobě písně Heavenly a trsátek, které Gonzales vhazoval do houfu lidí. Zasněná skupina tak dostála své pověsti a zpříjemnila listopadový večer každému z posluchačů.


Napište komentář