Hozierova premiéra v Česku přinesla balíček emocí a enegie

Hozier - Forum Karlín, 2019 | Foto: Jan Tran, MonsterMusic

Nezaměnitelný irský zpěvák a skladatel Hozier vyprodal při své první české návštěvě Forum Karlín. Emotivnímu vystoupení předskakoval krajan, písničkář David Keenan, který se do Česka vrátí na jaře příštího roku.

Večer zahájil písničkář, za jehož úspěchem stojí náhoda v taxíku a jenž se dočkal uznání od Glena Hansarda, David Keenan. Na pódium nastoupil velmi sebevědomě a po dobu asi třiceti minut se snažil české publikum přesvědčit o svých kvalitách. To však bohužel věnovalo více pozornosti okolí a Forem Karlín se tak nesl Davidův charismatický hlas v doprovodu nepříjemného davového šumu.

Fotoreport: Hozier a David Keenan, 27. 8. 2019, Forum Karlín, Praha

Andrew John Hozier-Byrne aka Hozier se dostal do povědomí celého světa před šesti lety, a to emocionálním protestem proti katolické církvi v Irsku. Řeč je o potemnělé skladbě Take Me to Church, jež okamžitě ovládla vrcholy hudebních žebříčků. Dodnes je tato píseň na koncertech nejočekávanější a jinak tomu samozřejmě nebylo ani v Praze. Na místě se sice našla spousta takových, co si přišla poslechnout jen onu skladbu (dokonce se to nebála vyslovit i nahlas), avšak v momentě, kdy Hozier se svou početnou doprovodnou kapelou přesvědčivě bavil publikum energií a upřímností od samotného začátku show, jako by se vše rázem změnilo a Forum Karlín bylo najednou plné skalních fanoušků.

Čtěte také: S hitem “Take Me To Church” dobyl svět. Nyní Hozier pokračuje na podobné emoční vlně

Pražská zastávka byla součástí turné k aktuální desce Wasteland, Baby!, která vyšla letos v březnu. Naživo tak z ní Hozier představil většinu skladeb a svědomitě s nimi udržel v sále bujarou atmosféru po celou dobu koncertu. Jeho projev přitom působil nenásilně, intimně a v doprovodu skvělé kapely dopřál fanouškům soustředění se pouze na poetické texty a energické melodie bez zbytečných efektů a projekcí. Premiéra, na kterou se nezapomíná.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 317 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.