Jamiroquai v O2 areně: Funková pohoda, která trvala více než dvě hodiny

Jamiroquai - Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Nezaměnitelná multižánrová legenda Jamiroquai se po dvou letech vrátila na českou půdu. Po předloňském vystoupení na festivalu Colours of Ostrava tentokrát zazářila v pražské O2 areně, kam přivezla funkovou pohodu, tanec a radost.

Za uskupením londýnských Jamiroquai stojí od roku 1992 frontman Jay Kay. Kapela je dodnes označována za průkopníka future funku a acid jazzu, a to už od vydání debutového alba Emergency on Planet Earth (1993), kdy Jamiroquai zaznamenali celosvětový úspěch a stali se jednou z nejrespektovanějších inovativních kapel.

Čtěte také: V dešti nebo s orchestrem aneb Jamiroquai svým představením nikdy nenudí

V České republice Jamiroquai koncertovali poprvé před sedmnácti lety a v Praze jim tehdy předskakovali čeští funkoví oblíbenci Monkey Business. Tentokrát si však do O2 areny přivezli hosta vlastního, a to amerického DJ, producenta a rappera jménem Afrika Bambaataa.

Co se týče samotných Jamiroquai, mnozí si možná vzpomenou na jejich předloňský koncert na festivalu Colours of Ostrava, kam smečka okolo Jay Kaye přivezla tehdy aktuální album Automaton. Show v pražské O2 areně tomu byla velmi podobná. Charismatický frontman, dříve znám pro svou indiánskou čelenku s peřím, opět oslňoval futuristickou blikající korunou a tanečními kreacemi uzpůsobenými pokročilému věku. Škoda jen, že nejnovějšímu albu byl věnován pouhý zlomek setlistu. Zaznělo totiž jen intro skladby Automaton a dvě taneční pecky Shake It On a Superfresh.

Galaxie funku, která trvala přes dvě hodiny

Jinak se vcelku krátký seznam skladeb (asi patnácti) natáhl na show trvající přes dvě hodiny, a to díky skvělému jamování celé kapely, při němž panovala v hale přátelská atmosféra a především pohoda. V závěrečném největším hitu Virtual Insanity se Jamiroquai rozloučili a potvrdili, že i když na jejich koncert dorazíte s chmury ve tváři, odejdete velmi pravděpodobně šťastní a nabití energií.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 352 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.