Night Lovell přivezl do vyprodaného klubu Roxy pravé rapové šílenství

Night Lovell - Roxy 2019 | Foto: Lukáš Matoušek, MonsterMusic

Night Lovell poprvé přijel do České republiky a přivezl čerstvou desku Goodnight Lovell. Show mladičkého rappera splnila přesně to, co tato představení mají. Tedy hecovat lidi s každou peckou v setlistu.

Potom, co se ve velmi chladném diváckém přijetí představil support Jarynovyslzy, se na Night Lovella čekalo o něco déle, než bylo avizováno. Jeho fanoušci trpělivostí zrovna neoplývali, takže se bavili třeba i podivným způsobem, a to začínání s mosh pitem ještě před vystoupením. Pár minut na to už ale naštěstí nastoupil rapper na stage a kdo stál kdekoliv mezi pódiem a zvukařem, rychle se ocitl uprostřed pogovacího šílenství u první skladby Mary Jane.

Recenze: Night Lovell na nové desce sklouzává k předvídatelnosti

Night Lovell vcelku kvalitně představil poslední album, nejvíce ale publikum očividně ocenilo některé hity z předešlé studiovky. Už při songu I’m Okay to vypadalo, že se fanoušci chystají Roxy zbořit, ale teprve skladba Louis V musela v živém provedení probudit krev v žilách snad každého Lovellova posluchače. Nechyběla ani klasická pecka Dark Light z debutové nahrávky.

Fotoreport: Night Lovell, 20. 3. 2019, Roxy, Praha

Night Lovell dával lidem skvělou show a ti mu to opláceli divokou atmosférou, přesto se i v mosh pitu našlo pár diváků, kteří by potřebovali oprášit pogovací pravidla. Rapper ale kromě toho, že burcoval fanoušky k circle pitům, crowdsurfingu a podobným aktivitám, měl taky upřímnou starost o tento rozvířený dav pod pódiem. Hned ze začátku usekl skladbu, aby se přesvědčil, jestli je někdo v kotli v pořádku. Stejně tak úplně na konci vystoupení, kdy v podstatě v nejlepším nechal zastavit hudbu i rozjetý circle pit a ujistil se, že pád některého z návštěvníků neskončil zraněním.

Čtěte také: Pouya v Roxy vzpomínal na Lil Peepa i XXXTentaciona

V Roxy zazněla i skladba Don’t Bang My Line od Pouyi, na které má Lovell featuring. Pouya na stejném místě před půl rokem odpaloval podobně šílenou show a ač měl tehdy mnohem delší setlist, energií se před ním nenechal Lovell zahanbit. Tyto koncerty jsou totiž opravdu zejména o tom, jak velké šílenství dokáží vyvolat. Pokud to rappeři zvládají, tak se jim ten half-playback snadno odpouští. A kanadský interpret se u toho navíc postaral i o zdraví svých fanoušků, za což si rozhodně uznání zaslouží.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 222 Článků
Jsem student literární tvorby v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz