Vyhrajte dvě vstupenky na koncert Laibach v Divadle Archa (ukončeno)

Laibach | Zdroj: pořadatel akce

Slovinští experimentátoři a průkopníci industrialu Laibach vydali začátkem března po dlouhých osmi letech studiové odmlky novou desku Spectre. Tu přijedou 18. dubna představit českým fanouškům do pražského Divadla Archa. U nás můžete vyhrát 1×2 vstupenky.

Skupina Laibach vznikla v roce 1980 kdesi ve středním Slovinsku. Po pěti letech bojů s totalitní cenzurou, které vyústily v zákaz činnosti na celém území tehdejší Jugoslávie, nabyli vydavatelské svobody v zahraničí. V roce 1985 jim vyšla první deska, skutečný průlom však znamenalo až album Opus dei z jara 1987, kterou zaštítilo britské vydavatelství Mute, a následující nahrávka Sympathy For The Devil z roku 1989, se kterou se Laibach rozjeli na rozsáhlé turné. Nálepka kontroverzní kapely, skvělé coververze hitů, svébytná industriální hudba, zajímavá pódiová show, odvážné multimediální projekty – to vše způsobilo, že si svět Laibach záhy zamiloval. Velké přízni se těší také u českého publika, před kterým koncertovali naposledy v roce 2012 v Paláci Akropolis v souvislosti s vydáním soundtracku k sci-fi filmu Iron Sky.

Hrajte s námi o 1×2 vstupenky na koncert, který proběhne 18. dubna v pražském Divadle Archa, a to tak, že odpovíte na jednoduchou otázku a stanete se našimi fanoušky na Facebooku. Své odpovědi zasílejte na mail soutez@monstermusic.cz, do předmětu uveďte heslo LAIBACH. Soutěž o vstupenky probíhá od čtvrtka 10. do středy 16. dubna 2014. O výhře budete informováni e-mailem.

Jak se jmenuje první album Laibach vydané v roce 1985?

a) Volk

b) Laibach

c) Slovenska Akropola


Napište komentář