Bryan Adams a 10 zajímavostí z jeho života a kariéry

Bryan Adams | Zdroj: billboard.com

Už koncem listopadu vystoupí Bryan Adams v Ostravě, přesněji v Ostravar Aréně s nejnovějším albem Get Up! z roku 2015, které už mělo tu čest slyšet naživo publikum v Praze i Brně. Pojďte si s námi zkrátit čekání desíti zajímavostmi z Bryanova života.

Čtěte také: Bryan Adams Brnu nabídl pravý rock i romantiku

1) Bryan Adams je především hudebník, ale ve svém volném čase se věnuje i fotografii. A že není jen tak nějaký fotograf, svá díla vystavoval v galeriích po celém světě. Má i vlastní webové stránky.

2) Byl oceněn Řádem Kanady a Řádem Britské Kolumbie za svoji činnost v populární hudbě.

3) Narodil se anglickým rodičům v Kingstonu v provincii Ontario. Jeho rodiče byli navíc diplomaté, a tak během svého dětství často cestoval a bydlel každou chvíli v jiné zemi.

4) V pouhých patnácti letech ukončil studium ve škole a šel se naplno věnovat své hudební kariéře.

5) Na začátku si vydělával na několika různých pozicích. Umýval nádobí, dělal prodavače ve zverimexu či prodával v obchodě s hudbou.

Čtěte také: Bryan Adams opět zahraje v České republice, tentokrát v Ostravě

6) V osmnácti odeslal několik demo nahrávek do nahrávacího studia A&M Records v Torontu. Netrvalo dlouho a smlouva mu přišla k podpisu.

7) Někdy kolem sedmnáctého a osmnáctého roku se začal stravovat jako vegetarián, postupem let přešel na úplné veganství.

8) Nejslavnější skladba Summer Of ’69 není o sexu, jak se na první pohled zdá. Sám Bryan Adams k 25. výročí tohoto hitu prohlásil, že je o vzpomínkách na rok 1969. V té době mu bylo pouhých deset let.

9) Když žádali o práva na písničku Only the Strong Survive do filmu Top Gun, Bryan to odmítl s vysvětlením, že snímek oslavuje válku.

10) Byl nominován na tři Ceny akademie, pětkrát nominován na Zlatý globus, od roku 1998 mám svou hvězdu na Kanadském chodníku slávy a v roce 2006 byl uveden do hudební síně slávy.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.