TIP REDAKCE: 7 zahraničních frontwoman kapel, které nás brzy navštíví

Zdroj: archenemy.net
Arch Enemy | Zdroj: archenemy.net

Rozhodli jsme se vás upozornit na sedm zajímavých rockových a metalových kapel, ve kterých hraje hlavní roli ženský zpěv. Již dávno totiž ani v tvrdších žánrech nejsou pouze drsní chlapi. Naopak ženy se na místa frontwomen probojovávají stále častěji. Navíc ještě všechny zmíněné skupiny dorazí v blízké době do našich končin.

Arch Enemy, Jinjer – 14. ledna 2018, Forum Karlín – Praha

Okolo Alissy White-Gluz a její partičky je v poslední době pořádně rušno. Pouze před několika dny vydali nové album Will To Power, které je ještě lepší než to předchozí. Půvabná zpěvačka na něm dokonce nechala zaznít svůj líbezný hlas i v klasické poloze, což je oproti jejímu klasickému growlu slušný rozdíl. Změna zpěvačky kapele rozhodně prospěla, což se budou Arch Enemy snažit dokázat i v Praze. V roli předkapely se navíc představí i neméně kvalitní Jinjer, kteří vznikli v roce 2009 na Ukrajině a v jejich čele stojí výjimečná zpěvačka Tatiana Schmailyuk.

Guano Apes – 27. října 2017, Meet Factory – Praha

Opomenout samozřejmě nesmíme ani jednu z nejúspěšnějších německých kapel, Guano Apes. Zpěvačka Sandra Nasic do ní přišla v roce 1994 a od počátku byla obrovským přínosem. Hity Open Your Eyes nebo Lords of the Boards rozsekaly všechny fanoušky alternativního rocku a vyšlapaly skupině cestičku ke slávě. Od roku 2004 se sice na několik let rozešli, ale nyní jsou opět ve skvělé kondici. Navíc letos slaví dvacet let od vydání debutu, což si zaslouží pořádnou oslavu.

Amaranthe, The Charm The Fury – 28. října 2017, Masters Of Rock Cafe – Zlín

Jen o pouhý jeden den později navštíví zlínský klub švédská metalová moderna AmarantheElize Ryd za mikrofonem. Pod názvem Avalanche vznikla formace již roku 2008, ale až s příchodem zpěvačky se rozjela jejich snová kariéra. Na svém kontě mají čtyři alba, jedno zajímavější než druhé. Titulní singl z druhé desky s názvem The Nexus zhlédlo na YouTube za první čtyři měsíce více než 2 miliony fanoušků. Navíc se na jejich zlínském koncertu objeví i holandská senzace posledních let s názvem The Charm The Fury s dračicí Caroline Westendorp. Letos už stačili vydat novou desku The Sick, Dumb & Happy a navštívit i český festival Masters of Rock.

Infected Rain – 8. listopadu 2017, Strahov 007 – Praha a 9. listopadu 2017, Melodka – Brno

Nu-metalová partička, z pro nás exotického Moldavska, umí udělat pořádnou show, o čemž už se v minulosti mohli Brňáci přesvědčit. Lena Scissorhands je hodně drsná dáma s nezaměnitelným hlasem, která vás okouzlí na první pohled. V letošním roce se Infected Rain už výborně předvedli na Fajt Festu, kde hráli za dosti ztížených podmínek. Přesto ukázali, že jsou profesionálové v pravém slova smyslu. Na kontě mají dvě dlouhohrající desky a především řadu neskutečných vystoupení.

Battle Beast – 21. listopadu 2017, Nová Chmelnice – Praha

Na závěr jsme si schovali power a heavy metalové dříče Battle Beast. Skupina okolo blonďaté Noory vypouští do světa silné a energické melodie, jak jsme u tohoto žánru již zvyklí. V letošním roce si připsali již čtvrtý albový zářez s názvem Bringer Of Pain, který přivezou představit i do Prahy. Tihle Finové vás určitě příjemně překvapí.

No a jsme u konce. Samozřejmě se v letošním i následujícím roce odehraje i mnoho dalších koncertů, kdy budou hrát ženy prim. Zmínit můžeme Tarju, Arkonu nebo Epicu. Rozhodně je jen dobře, že se můžeme čím dál častěji dívat na sexy krásky za mikrofonem. Koho by taky pořád bavili ti upocení drsňáci, že?


Napište komentář