TIP REDAKCE: Kam vyrazit v srpnu, když se nechcete táhnout na festival

Die Antwoord
Die Antwoord | Zdroj: facebook.com

Léto láká milovníky hudby především na venkovní festivaly, při kterých mají možnost zhlédnout celou řadu svých oblíbených umělců. Tyto akce ale mají vedle řady výhod i svá negativa, kterými jsou většinou časová i vzdálenostní náročnost nebo zkrácené setlisty jednotlivých kapel. Obyvatelé našeho hlavního města mají ovšem i v tomto období možnost zajít si na zajímavý koncert nedaleko svého domova. Vybrali jsme pro vás pět srpnových koncertů, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Chelsea Wolfe, 5. srpna, Lucerna Music Bar

Hned na začátku posledního prázdninového měsíce můžete navštívit koncert temné americké zpěvačky a skladatelky Chelsea Wolfe. Její hudba spojuje gotiku nebo doom pop a nabízí opravdu chmurný, přesto velice zajímavý zážitek. Přestože se rozhodně nemůže řadit k běžným mainstreamovým umělcům, její skladbu se nebáli použít třeba tvůrci oblíbeného seriálu Hra o trůny. V Praze představí ceněné album Hiss Spun, na kterém si zahrál i kytarista Converge Kurt Ballou nebo Troy Van Leeuwen z Queens of the Stone Age.

Goo Goo Dolls, 12. srpna, Lucerna Music Bar

O pouhý týden později ovládne stejný klub i skupina, jejíž hit Iris si prozpěvovali miliony fanoušků po celém světě. Píseň se objevila i ve filmu Město Andělů s Nicolasem Cagem a Meg Ryan v hlavní roli. Jedná se o první tuzemské vystoupení kapely, která v 90. letech patřila k nejpopulárnějším alternativně rockovým formacím. Jejich počátky se datují do roku 1985, větší komerční úspěch ale přišel až s albem A Boy Named Goo a singlem Name z roku 1995. Skladba Iris vzniká o tři roky později a stává se obrovským hitem.

Loonaloop, 16. srpna, Café V Lese

O čtyři dny později rozhýbe Café V Lese australská formace Loonaloop, která se řadí mezi elektronické taneční party. V jejích řadách najdeme i několik sličných dam, které zpříjemní i vizuální zážitek. Kapela, která si zahrála i na britském Glastonbury míchá ve své hudbě hned několik stylů v čele s drum’n’bass nebo trance. Kombinace živých nástrojů a samplů vás navíc rozhodně nenechá v klidu.

Die Antwoord, 20. srpna, Výstaviště

V areálu Výstaviště v Holešovicích se představí rap-rave skupina, která naposledy beznadějně vyprodala Žluté Lázně a předvedla v nich nezapomenutelnou show. Die Antwoord se skládá ze dvou hlavních postav – zpěváka Watkina Tudora Jonese pod přezdívkou Ninja a zpěvačky Yolandi Visser. Jejich hudba se prostě nedá poslouchat pouze doma z počítače, ale musí se zažít naživo. Rap kombinuje směsici angličtiny, afrikánštiny, jazyku jihoafrického národa Zulu a Xhoštiny. Tvorba téhle dvojice může pro některé méně otrlé lidi působit lehce zvráceně a videoklipy jakbysmet. Přesto si ale našli tisíce fanoušků po celém světě, kteří by za ně odevzdali vlastní duši do rukou ďábla.

Front Line Assembly a Die Krupps, 30. srpna, Lucerna Music Bar

Dvojice legendárních kapel vyrazila na společné turné, které se předposlední srpnový den zastaví i v pražském Lucerna Music Baru. Die Krupps měli u nás v loňském roce vystoupit na samostatném koncertu, který byl bohužel zrušen. Jejich fanoušci si to ovšem můžou letos vynahradit, protože je dostávají i s lahodným bonbónkem v podobě Front Line Assembly. Německá industriálně rocková kapela Die Krupps byla založena roku 1980 a má za sebou opravdu bohatou kariéru plnou studiových desek i různých kompilací. Front Line Assembly sice vznikly o šest let později, ale i oni už si mohou připsat nálepku legendární. Tento dvojkoncert bude rozhodně lahůdkou pro všechny fanoušky elektronické hudby.


Napište komentář