TIP REDAKCE: Top 5 rockových filmů s těmi nejlepšími soundtracky

The Boat That Rocked
The Boat That Rocked | Zdroj: Forumcinemas.lv

I když máme léto všichni spojené hlavně s festivaly, vodou a výlety, v tomhle horku je někdy lepší zůstat doma, kde se vám o zábavu může postarat třeba kvalitní film. A pokud jste rocková duše, je tento článek přesně pro vás. Vybrali jsme totiž pět nejlepších rockových komedií s pořádně našlápnutými soundtracky, ve kterých se možná objevují i vaše oblíbené pecky.

5. Rockeři (Airheads), ČSFD: 66 %

Co udělat, když vám v rádiu nechtějí zahrát demo? Stačí si pořídit věrohodně vypadající stříkací pistolky a s celou kapelou přepadnout místní rozhlasovou stanici. Tak to alespoň ve filmu Rockeři udělala trojice mladíků z metalové kapely Osamělí jezdci, které si zahráli Adam Sandler, Brendan Fraser a Steve Buscemi. Tihle metalisti ale bohužel zjistili, že to tak jednoduché nebude, protože se jim do cesty kromě policie začaly stavět i nepředvídatelné události. Soundtrack zahrnuje songy od Primus, Anthrax, White Zombie, D Generation nebo třeba Ramones.

4. Rock of Ages, ČSFD: 54 %

Tento romantický muzikál je jako stvořený pro milovníky glam rocku a celkově 80s rockové muziky. Jak už to v muzikálech bývá, tvoří písně nejen podklad, ale i podstatnou část děje. V tomto případě nás tak filmem provází songy například od Journey, Guns N’ Roses, Poison, Bon Jovi, Pat Benatar a jak napovídá samotný název filmu, i Def Leppard. Děj se točí kolem rockového klubu Bourbon, jeho zaměstnanců a největší rockové hvězdy v okolí, kterou neztvárňuje nikdo jiný než Tom Cruise. Dále se vám tu může naskytnout nezvyklý pohled na Aleca Baldwina coby obtloustlého majitele klubu, kterému dělá parťáka Russell Brand.

3. Detroit Rock City, ČSFD: 74 %

Bláznivá komedie Detroit Rock City vypráví příběh čtyř teenagerů z konce sedmdesátých let, jejichž největším snem je dostat se na koncert milované skupiny Kiss. A i když se na začátku zdá, že se jim tato příležitost naskytla dokonce zadarmo, osud jim do cesty k lístkům ve skutečnosti postaví nejednu záludnou překážku. Kluci je však bravurně překonávají za doprovodu skladeb třeba od Sweet, Davida Bowieho, Black Sabbath a samozřejmě Kiss.

2. Piráti na vlnách (The Boat That Rocked), ČSFD: 81 %

Píše se rok 1966 a Velká Británie zažívá, co se týče muziky, zlatou éru. V rádiích však z bouřícího se rock’n’rollu není kvůli přísným regulím slyšet skoro nic. Všechna pravidla se však dají obejít, a tak může film Piráti na vlnách vyprávět příběh rádia sídlícího na lodi v Severním moři těsně za hranicemi britských teritoriálních vod. Rádia, které vysílalo 24 hodin denně zakázanou hudbu a bylo plné rockerů, kteří si užívali života, ale i těch, kteří by alespoň chtěli. Soundtrack potěší samozřejmě milovníky šedesátek díky hitům od The Beach Boys, The Kinks nebo třeba The Moody Blues.

1. Na pokraji slávy (Almost Famous), ČSFD: 83 %

Tenhle film má všechno, co se vám vybaví, když se řeknou sedmdesátky. Rock, drogy a groupies, které neodmyslitelně patřily ke každé alespoň trochu slavné kapele. Navíc jsou tu vykresleny situace, které dost pravděpodobně v kapelách nastávaly. Co dělat, když jste ženatý zpěvák a zamiluje se do vás vaše osobní groupie? Máte si nechat neschopného manažera, který je ale váš kamarád, nebo se raději zaprodat někomu, kdo má zkušenosti, ale pošle vás na tour v letadle, které skoro nedoletí? A máte o tomhle všem psát, když jste začínající novinář a chcete se proslavit, ale zároveň nechcete ztratit přátele? Přidejte si k tomu songy od Led Zeppelin, Black Sabbath, Jethro Tull nebo třeba The Who a máte postaráno o parádní večer u bedny.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.