Johnny Depp zahrál v Praze: Hollywood Vampires uctili Bowieho, Motörhead i AC/DC

Johnny Depp | Zdroj: style.yahoo.com

Včerejší akce Prague Rocks zavedla do Prahy hned čtyři kapely a vedle Ozzyho Osbourna, Jonathana Davise a Lords of Black vystoupili i Hollywood Vampires, superskupina složená ze zpěváka Alice Coopera a kytaristů Joea Perryho a Johnnyho Deppa. A právě vystoupení kapely s proslulým hercem bylo jedním ze zlatých hřebů večera.

Hollywood Vampires přišli na Letišti Letňany na řadu okolo sedmé večerní, kdy už měli po koncertech jak Lords of Black, tak i Jonathan Davis, známý hlavně ze svého účinkování v nu-metalové kapele Korn. Když na pódium nastoupilo duo Joe PerryAlice Cooper společně s dalšími muzikanty, publikum začalo jásat, až přítomnost Johnnyho Deppa ale vyústila v doslovný řev většiny přítomných.

Čtěte také: Johnny Depp před Hollywood Vampires: Herec spolupracoval s Oasis i Marilynem Mansonem

Kapela nastoupila na pódium za zvuků úvodní písně jejich debutového alba, The Last Vampire. Pořádná rocková smršť jak má být se pak rozjela s následující dvojicí songů jejich vlastní tvorby, a to I Want My Now a dobře známé Raise the Dead. Poté až na výjimky tvořily většinu setlistu hlavně covery, kterými Hollywood Vampires uctívají památku svých zesnulých kolegů z rock’n’rollové branže.

Fanoušci tak měli unikátní příležitost slyšet například dvojsong Five To One/Break on Through od legendárních The Doors, The Jack od AC/DC jako vzpomínku na nedávnou smrt Malcolma Younga, Ace of Spades od Motörhead nebo Baba O’Riley z repertoáru The Who, která po akustickém začátku a následném přidání kláves a elektrických kytar plynule přešla do vskutku povedeného sóla bicích, jímž si přízeň publika získal bubeník Glen Sobel.

Zato Johnny Depp na sebe nestrhl pozornost ani tolik jako kytarista, jako spíš příležitostný zpěvák. To na jednu stranu není moc překvapivé, neboť hrát po boku legendy, jakou je Joe Perry, není zrovna ideální pro předvádění svého kytarového umu, avšak jakmile se Depp chopil mikrofonu a začal zpívat Heroes od Davida Bowie, publikum zůstalo naprosto ohromeno.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Světoví herci za mikrofonem a s kytarou v ruce

Deppovo perfektní provedení coveru ve společnosti svých spoluhráčů předčilo veškeré ostatní části vystoupení a pirát z Karibiku během několika minut ukázal, že známé rčení, podle kterého herci nebývají zrovna talentovanými zpěváky, není v jeho případě zrovna relevantní. Snad na tom měla podíl i podprsenka, která už na začátku vystoupení přilétla k jeho mikrofonu a zůstala na něm pověšená až do samotného konce.

Svou část vystoupení ale samozřejmě dostal i o něco zkušenější Joe Perry. Ten si po slovech „užijte si tohle odpoledne, nebo kolik tady vůbec máte hodin…“ zazpíval píseň Combination, která v roce 1976 vyšla na albu Rocks od Aerosmith. A hlavní roli si střihl i u další pecky od jeho původní formace, Sweet Emotion. Jinak během hodinového setu obstarával kytarová sóla všech možných druhů a typů a nijak nedal znát, že ho ještě před časem potkávaly nepříjemné zdravotní potíže.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Superskupiny aneb Když si slavní hudebníci založí společnou kapelu

Úplným vrcholem vystoupení se po rock’n’rollové klasice Train Kept A-Rollin stal Cooperův song School’s Out, který mimo ikonický riff ještě obsahoval vsuvku ze slavné Another Brick in the Wall od Pink Floyd. Tímto kouskem koncert skončil a začaly přípravy na vystoupení Ozzyho Osbourna.

První vystoupení Hollywood Vampires v České republice bychom mohli zařadit mezi jedny z nejlepších prvních koncertů, co u nás některá z kapel kdy odehrála. Charismatický a řádně nastrojený Johnny Depp dostal publikum do varu téměř každým svým pohybem, do toho Joe Perry odváděl absolutně famózní práci jako hlavní kytarista a celému souboru kraloval bezchybný rockový veterán Alice Cooper se svým charakteristickým vokálem, make-upem, cylindrem a hůlkou. Pětatřiceti tisícové publikum mělo možnost vidět rockovou show takovou, jakých už moc v budoucnu zřejmě nebude.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 300 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.